Erdekli atletler kanatlandı | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

Erdekli atletler kanatlandı

Paylaş
 

Atletizm Federasyonu´nun 2016 yılı faaliyet programında yer alan ve 2016 yılının ilk pist karşılaşmaları kapsamındaki Salon Olimpik Baraj Yarışmaları, 9-10 Ocak 2016 tarihlerinde, İstanbul´da, Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu´nda yapıldı.
İki gün süren ve 41 ilden 452 sporcunun katıldığı yarışmalara yıldız kızlarda 119, genç kızlarda 22, büyük kadınlarda 7 sporcu katılırken, yıldız erkeklerde 141, genç erkeklerde 76 ve büyük erkeklerde 87 sporcu mücadele etti. 2016 sezonunun ilk salon yarışmasını, Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintımar ve Genel Sekreter Fahrettin Yıldız da izledi.
Yarışmalara Erdek´ten Milli Takım Antrenörü Niyazi Gülhan ile birlikte katılan “Erdek Atletik Gençlik Ve Spor Kulübü” sporcularından Aleyna Çakmak, Nil Uzer ve Görkem Hasırcı, sezonun ilk pist yarışında derecelerini fazlasıyla geliştirerek yeni başarılara imza attılar. 
Gülhan, yarışmayı şöyle değerlendirdi:
“Sporcularımın sezonun ilk yarışında güzel dereceler elde etmeleri beni oldukça mutlu etti. Geçtiğimiz sezonu güzel derecelerle kapatıp, yeni sezona daha da güzel derecelerle başlamak motivasyonumuz açısından çok önemliydi. Bu yarışmada 2000 doğumlu sporcum Aleyna Çakmak, 400 Metre´de en iyi derecesini (1:01:61) koşarak kendi yaş grubunda en iyi dereceyi yaptı. Diğer sporcum 2002 doğumlu Nil Uzer de yüksek atlama dalında en iyi derecesini (1.58 cm) atlayarak yaş gurubunda en iyi dereceyi elde etti. Bir diğer sporcumuz 2000 doğumlu Görkem Hasırcı ise 800 metre dalında en iyi derecesini (2:11:16) geliştirmiştir.
Önümüzde daha çok fazla yarış var. Her şey çocuklar için yapılmaktadır. Amacımız onlara güzel bir gelecek hazırlamaktır. Madde bağımlısı değil, spor bağımlısı sağlıklı bir nesil yetiştirerek ülkemize hizmet etmeyi hedefliyoruz.”

Bir önceki yazımız olan PTT’de Kuyruklar çileye dönüştü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.