ERDEK'Lİ ATLETLER GURURLANDIRDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ERDEK’Lİ ATLETLER GURURLANDIRDI

Paylaş
 

Erdek Atletik Gençlik ve Spor Kulübü bünyesindeki sporcular; 23-24-25 Ocak 2017 tarihlerinde İstanbul´da yapılan U-16 ve U-18 Salon Türkiye Şampiyonası Yarışmalarına Atletizm Milli Takım Antrenörü ve aynı zamanda Erdek Atletik Gençlik ve Spor Kulübü´nün Başkanı Niyazi Gülhan eşliğinde katıldılar. Bugüne kadar Türkiye çapında Erdek´i en iyi şekilde temsil eden Niyazi Hoca ve sporcuları yine çok iyi bir performans gösterdiler. Önemli dereceler elde eden sporcular toplamda 2 tane Türkiye Birinciliği, 1 tane Türkiye İkinciliği, 4 tane Türkiye Üçüncülüğü madalyasını alarak emeklerinin karşılığını aldılar.
Yarışmayla ilgili açıklama yapan takım hocası Niyazi Gülhan, “ana hedef olarak belirlediğimiz 2 yarıştan birisiydi. Ve istediğimden de iyi sonuçlarla bir yarışı daha bitirmiş olduk. Elde ettiğimiz Türkiye derecelerinin yanında, sevindirici olan daha önemli konu ise iki tane sporcumun “2020 ve 2024 Olimpiyat Hazırlık ve Kampı´na” katılmayı başardılar. Bu konuda Atletizm Federasyonu Başkanımıza alt yapıya verdiği değerden dolayı teşekkür ediyorum.
Her zaman söylediğim sözü yine tekrar etmek istiyorum: bütün anne babalar çocuklarını mutlaka spora yönlendirmeliler. Sağlıklı ve güçlü nesiller yetiştirmek için, kendileri de düzenli spor yaparak çocuklarına örnek olmalıdırlar. Ben çocuklar için her zaman her türlü yardımı yapmaya hazırım. Burada amacımız sadece çocuklara güzel bir gelecek hazırlamaktır.
Erdek´in çocukları için yaptığımız çalışmalarımızda bizlere desteğini esirgemeyen başta Büyük Şehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur´a, Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Kayan´a, İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Sayın Erbil Camgöz´e, İlçe Spor Müdürü Sayın Erdem Eren´e, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sayın Bekir Alkan´a, Doğa Süt Ürünleri İşletmecisi Sayın Sinan Dağlı´ya, Kulübümüzün üyelerine, velilerimize ve sporcularıma teşekkür ederim.

23-24-25 Ocak 2017 Tarihlerinde U-16 ve U-18 Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası Derecelerimiz: Doğa Öztürk; U-16 kategorisinde 800 Metre Türkiye Birincisi, 200 metre Türkiye Üçüncüsü, 4×200 metre Türkiye Üçüncüsü.
Emir Toğuşlu; Yıldızlar 4×200 metre Türkiye Birincisi.
Nil Uzer; U-16 Yüksek Atlama Türkiye İkincisi.
Zeliha Nur Altun; Yıldızlar 4×200 metre Türkiye Üçüncüsü.
Yahya Çiftlik; U-16 Kategorisinde 4×200 metre Türkiye Üçüncüsü” dedi.

KAYNAK: İLK HABER

Bir önceki yazımız olan DÖNGELOĞLU'NDAN ERDEK KONFERANS YAPTI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.