ERDEK'İN GÜZELLERİ SAHNEYE ÇIKTI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ERDEK’İN GÜZELLERİ SAHNEYE ÇIKTI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Birbirinden coşkulu etkinlikleriyle devam eden Erdek Zamanı Festivali, Ocaklar Beldesi’nde düzenlenen gün sonu etkinliklerinde Dilan Çıtak ve Levent Dörter’in seslendirdiği şarkılarla halka keyifli dakikalar yaşattı. Aynı sahnede 16 yıl aradan sonra ilk kez düzenlenen Zeytin Güzeli 2017 Yarışması’nda da Selma Yazıcı birincilik ödülünün sahibi oldu.

Erdek Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Yeşil Valiz Turizm Derneği’nin koordinatörlüğünde, çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu’nun (STK) desteğiyle düzenlenen Erdek Zamanı Festivali’nde üçüncü gün de tamamlandı. Gün boyunca düzenlenen Zeytinliada Kültür Turları, ‘Su Altından Erdek’ Su Altı Fotoğraf Sergisi ve Kitap Lansmanı, ‘Bizim Denizimiz’ isimli panel, Plaj Voleybolu Müsabakaları, ‘Dünden Bugüne Ocaklar’ isimli sunumun ardından en son 16 yıl önce düzenlenen Zeytin Güzeli Yarışması ziyaretçilere sunuldu. Erdek’te bulunan genç kızların yanı sıra İsviçre’den tatil için Ocaklar’a gelen 54 yaşındaki Sevgi Çiftçi yarışmacı olarak katıldığı Zeytin Güzeli Güzellik Yarışması’nda birincilik ödülünü Selma Yazıcı kazandı.

16 YIL SONRA İLK

Zeytin Güzeli Yarışması’nın düzenlendiği sahne aynı saatlerde canlı konsere de ev sahipliği yaptı. Erdek Belediye Başkanı Mimar Hüseyin Sarı, CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça, Ocaklar eski Belde Belediyesi Başkanı Hüseyin Durak, Yeşil Valiz Turizm Derneği Başkanı Arzu Kutucu Özenen ve çok sayıda sanatçının katıldığı Dilan Çıtak ve Levent Dörter Konseri ise izleyenlerden tam not aldı. Birbirinden güzel şarkılarla seyircileri coşturan sanatçılar, sahnede İzmir Marşı’nı seslendirerek coşkuyu en üst seviyeye çıkardı. Sahne arasında düzenlenen Güzellik Yarışması ödül töreninde birinci olan Selma Yazıcı, tacını 1986 yılı Zeytin Güzeli Ayşecan Timur’dan, ödüllerini ise Erdek Belediye Başkanı Mimar Hüseyin Sarı’nın elinden aldı. Yarışmada Helin Ziyanak ikinci, Ekin Eylem Altay üçüncü, Ayça Aday Sempati Ödülü, 54 yaşındaki Sevgi Çiftçi ise Protokol Özel Ödülü’ne layık görüldü. Ödül töreninin ardından devam eden Dilan Çıtak ve Levent Dörter konserinde ise sahneye çıkan Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, Zeki Müren’e ait olan ‘Şimdi Uzaklardasın’ şarkısıyla canlı performans sergiledi.

ÖDÜLLER SPONSORLARDAN

Düzenlenen Zeytingüzeli Yarışması’nda ödüllerin tamamı sponsorlar tarafından karşılandı. Yarışmanın katılımcılarına Aymis Zeytincilik tarafından hediye sepeti takdim edildi. Bunun yanı sıra yarışmanın üçüncüsü Ekin Eylem Altay’a Bahar Cafe’de 2 kişilik kahvaltı ve gram altın, ikinci Helin Ziyanak’a Kaya Rock’ta düzenlenecek Gülşen ve Ozan Doğulu konserine çift kişilik bilet ile çeyrek altın, birinciliğe layık görülen Selma Yazıcı’ya ise Artaki Marina Restoran’da çift kişilik akşam yemeği ve yarım altın ödülü takdim edildi.

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.