ERDEK'DE 29 EKİM COŞKUSU | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ERDEK’DE 29 EKİM COŞKUSU

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Donanma Komutanlığı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Erdek Mayın Filo Komutanlığı’ndaki askeri gemileri halkın, şehit ve gazi ailelerinin ziyaretine açtı. Etkinlikler kapsamında Filo Komutanı Tuğamiral Gökhan Polat gaziler ve şehit aileleriyle öğle yemeğinde bir araya geldi.

Etkinliklerde vatandaşlar, gaziler ve şehit aileleri Mayın Filo Komutanlığında bulunan TCG Alanya, TCG Akçay, TCG Amasra ve TCG Erdek mayın avlama gemileri ziyaret ederek gemilerle seyir yapma imkânı buldu.

Ziyarete çocuklarıyla gelen vatandaşlara, görevliler tarafından gemilerin teknik özellikleri anlatıldı.

1995 yılında Van’ın Gürpınar İlçesinde girdiği çatışma sırasında teröristler tarafından şehit edilen Er Gökdeniz Erdoğmuş’un babası Nihat Erdoğmuş gazetecilere yaptığı açıklamada “Erdek Mayın Filo Komutanlığının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında gemilerini ziyarete açması ve üst komutanı Tuğamiral Gökhan Polat’ın gaziler ve şehit aileleriyle bir araya gelmesi bizleri duygulandırdı” dedi.

Erdoğmuş “Bu ziyarette her gördüğü asker ve komutan bana 1995 yılında Van’ın Gürpınar İlçesinde girdiği çatışma sırasında teröristler tarafından şehit edilen oğlum Gökdeniz Erdoğmuş’ hatırlattı. Çok duygulandım. Buradaki tüm askerler benim oğlum gibi” ifadesini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.