foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

ERDEK ZAMANI FESTİVALİ ORTODOKS AYİNİ

2
Paylaş
 

Erdek Belediyesi’nin ev sahipliğinde Yeşil Valiz Turizm Derneği’nin koordinasyonunda çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşu’nun (STK) desteğiyle düzenlenen Erdek Zamanı Festivali, ikinci gün etkinliklerinde Kirazlı Manastırı’nda yapılan Ortodoks Ayini ile farklı kültürleri bir araya getirdi.

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden olan Erdek’te festival coşkusu sürüyor. İlk gününde düzenlenen festival kortejinin ardından Zeytinliada Kültür Gezisi, İlber Ortaylı ile Söyleşi, Türk-Yunan Gecesi ve Muazzez Ersoy Konseri ile ziyaretçilerine kapılarını açan Erdek Zamanı Festivali, ikinci gününde düzenlenen Ortodoks Ayini ile Rum ve Türk kökenli vatandaşlar arasında kültür köprüsü kurdu. Antik dönemde Didumus Dağı olarak bilinen, şuan ise Ballıpınar Mahallesi sınırları içerisinde yer alan Kirazlı Manastırı’nda düzenlenen ayin, yurtdışından gelen misafirler tarafından da ilgi gördü. Fener Rum Patriği Bartholomeos’un önderliğinde düzenlenen ayine Erdek Belediye Başkanı Mimar Hüseyin Sarı, Yeşil Valiz Turizm Derneği Başkanı Arzu Kutucu Özenen, Erdek Ticaret Odası Başkanı Özlem Sarı, Avusturya Metropiliti Arsenios, New Artake Milletvekili Pratsolis Anastasios, Erdek Belediyesi Meclis Üyeleri, yurtdışından gelen turistler, Erdek’te yaşayan Rum vatandaşlar ve çok sayıda davetli katıldı. Düzenlenen törenin ardından Kirazlı Manastırı’ndaki etkinlikler Yunan Dans Gösterisi ile sona erdi.

2

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.