ERDEK NEREYE KADAR BÖYLE GİDECEK ?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, makam aracına haciz işlemi yapan Erdem Vergi Dairesi’nin uygulamasına tepki olarak binanın girişine duvar ördü. Sarı’nın yaptığı bu hareketi vatandaş gece bozdu. Sonra Sarı tekrar ördürdü.

Erdek’te daha öncede Hastane karşısındaki otoparka hendek açtıran, yaz gününde balıkçı restoranlarını kapattıran, turistik belde Ocaklar’da disco mühürlettiren Hüseyin Sarı’nın bu ilk sansosyonel girişimi değil. Erdek’li turizmci ve esnaf Sarı’nın yaptırdığı bu uygulamalar sonrası tedirginliklerini gazetemize bildirirken “Erdek’te bu düzen nereye kadar devam edecek” sorusunu gazetemiz aracılığı ile ilettiler.

Erdek’te yaşanan ilginç olay şöyle gelişti.

Kiralama şirketinin borçları nedeniyle makam arabasına haciz konulan Sarı, Vergi Dairesi’ne giriş yapılan yola ördüğü duvarla giriş çıkışı engelledi. Vatandaşların kestirme olarak kullandıkları yolu duvarla kapatan Sarı, “bu arazi bana dedemden kaldı, yıllarca buradan giriş çıkış yapıldı, ayrıca bu bina konut ruhsatlı ama devlet burada ticaret yapıyor” dedi.

KANUNSA KANUN, MEVZUATSA MEVZUAT

BU ilginç hamleyle haciz işlemini protesto eden Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, sosyal medya hesaplarındaki paylaşımıyla bir anlamda devlete hodri meydan çekti. Sarı tepkisini şu sözlerle dile getirdi: “Erdek Vergi Dairesi imar mevzuatında Kemal Balıkesir Caddesi’ne cepheli 6 bloktan oluşan ve konut ruhsatı bulunan bir yapı. Yıllardır yasal olmayan bir şekilde imar yolundan bağlantı yapmadan, dedemden ailemize kalan zeytinlikten giriş çıkış yapıldı. Bina konut ruhsatlı olmasına rağmen devletin ticarethanesi olmuş. Tadilat projesi yapma, imar aflarından yararlanma, depreme dayanıklı mı değil mi testlerini yapmaya bile gerek duyma. Devlet ya. Yerel yönetime gelince kanuna uyacak, taşkın hacizlerle tüm malları haczedilecek, araçları bağlanacak. Muhalefet belediyesi ya. Kanunsa kanun, mevzuatsa mevzuat. Tüm kurumlar kanunlara uyacak. Biz nasıl uyuyorsak. Kimseye Erdek halkının oylarıyla seçildiğim anayasal kurum olan Erdek Belediyesi’nin onurunu zedeletmem. Herkes haddini bilecek.” dedi.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Gestaş Avşa Adası Erdek Feribot Seferleri 2024 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ERDEK NEREYE KADAR BÖYLE GİDECEK ?

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x