ERDEK BU AYIPLA BAYRAMA GİRİYOR - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

ERDEK BU AYIPLA BAYRAMA GİRİYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Erdek’te 90 kişinin ekmek parası kaynağı olan sezonda yüzlerce kişinin uğrak noktası yüzer restaurantlar Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’nın ısrarı üzerene bayrama kapalı olarak giriyor.

Geçtiğimiz gün ani bir kararla işleme koyulan tekne restaurantların Erdek iskelesinden kaldırılma kararı, bugün tekrar gündeme geldi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın ve Ak Parti Milletvekili Yavuz Subaşı’nın Bayram öncesi birimleri ziyareti sırasında gündeme gelen konu için Kaymakam Ekrem Çalık’la yapılan görüşmelerden olumlu sonuç çıktı.
Ancak, Kaymakam Çalık tarafından Erdek belediye başkanlığından istenen izin yazısındaki usulsüzlük nedeniyle işlem iptal edildi.

Erdek Belediye Başkanlığı tarafından mevcut yerde bulunan tekne restaurantların en azından bayram süresince açık kalması için verilecek yazıda, her üç teknenin de aynı ruhsatlara sahip olmasına rağmen, ayrımcılık yapılarak sadece iki tekneye izin verildiği belirtildi ve diğer teknenin açılamayacağı konusunda yazı yazıldı.  Kaymakam Ekrem Çalık tarafından onay görmeyen bu yazının usulsüz olduğu gerekçe gösterilerek Belediye tarafından düzeltilmesi istendi. 

Sadece iki teknenin açılabileceği yönünde ısrar eden belediye başkanlığı diğer tekne ile ilgili kesin kararlı olduklarını ifade ederek gelen talebi red etti.

Çalışmaları bayram öncesi engellenen ve hiçbir yasal düzenlemeye uygun olmayacak şekilde anlık bir kararla bağlandıkları rıhtımın girişi belediye ekipleri tarafından kapatılan ve işletmesi engellenen restaurantlar da 90 kişi çalışıyordu.

Haber : Habererdek Facebook

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Aşılı Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.