ERDEK BELEDİYE MECLİSİNİN YANLIŞI BÜYÜKŞEHİR'E TAKILDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ERDEK BELEDİYE MECLİSİNİN YANLIŞI BÜYÜKŞEHİR’E TAKILDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı 3. Birleşimi Meclis Başkan Vekili Ekrem Pehlivan başkanlığında yapıldı.

ERDEK BELEDİYE MECLİSİNİN YANLIŞI BÜYÜKŞEHİR’E TAKILDI

Meclis 3. Birleşimi yoklama ve açılış ile başladı. Büyükşehir Belediye Meclis Başkan Vekili Ekrem Pehlivan’ın başkanlığındaki mecliste İhtisas Komisyonlarından gelen raporlar ele alındı.
Erdek Belediye Meclisi’nin 2016 yılı Ağustos ayında mecliste aldığı karar ile ilçedeki Mehmet Akif Ersoy ve Adnan Menderes Caddeleri’ nin isimlerinin değiştirilmesiyle ilgili talep Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından reddedildi.
AK Parti Grubu adına söz alan Mehmet Birol Şahin, Erdek Belediyesi’nin ülkeye mal olmuş ve darbe ile makamından indirilip idam edilen merhum Başbakan Adnan Menderes ile İstiklal Şairi merhum Mehmet Akif Ersoy’un isimlerinin Erdek ilçe merkezindeki caddelerden küçültülerek kaldırılmak istenmesine sert tepki gösterdi.
Tarihte kahramanlaşan bu isimlerin asla silinemeyeceğini ve bu değişime hiçbir şekilde izin vermeyeceklerini belirten AK Partili Birol Şahin’in konuşmasının ardından yapılan oylamada Erdek Belediye Meclisi’nin isim değişikliği kararı reddedilerek caddelerin mevcut şekilde aynı isimlerle kalması sağlandı.
AK Parti Grubu adına konuşan Av. Mehmet Birol Şahin, “Değiştirilmek istenilen isimlerin biri darbe yoluyla indirilip idam edilmiş bir Başbakan, Adnan Menderes, diğer isim İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy. Bu iki ismi taşıyan caddelerin büyük bir bölümünün bölünerek değiştirilmesi doğru değil. Milletin hafızasında, tarihinde yer alan sevdiği bu iki ismin isminin değiştirilmek istenmesini biz AK Parti olarak doğru bulmuyoruz. Hiç kimsenin böyle bir isim değişikliğine gücü de yetmez. Yeni isimlerin boş sokak veya caddelere verilmesi daha güzel ve yerinde olacaktır” dedi.
Erdek Belediye Meclisi tarafından Ağustos 2016’da alınan karar ile ilçe merkezindeki Mehmet Akif Ersoy Caddesi küçültülerek bir bölümüne Necati Akça, Adnan Menderes Caddesi için de Hamit Nural isimlerinin verilmesi kararlaştırılmış, geçen yıldan bu yana bekletilen karar dünkü birleşimde gündeme getirildiği Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti Grubu’nun müdahalesi ve meclisin aldığı oy birliği karar ile reddedildi.

MAHALLE LİGİ’NİN ŞAMPİYONLARI İNGİLTERE’YE GİDİYOR

Plan ve Bütçe Komisyonu’nun hazırlayıp sunduğu, “İmkân Bizden Oynamak Sizden” adlı Mahalle Ligi Futbol Turnuvası projesi kapsamında şampiyon olan Yıldız ve Genç takımların sporcuları, antrenör, idareci, yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri ve görevlendirilen Belediye çalışanlarının bulunduğu kafilenin İngiltere’nin Manchester şehrindeki maça götürülüp getirilmesi hususu oy çokluğuyla kabul edildi. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Mahalle Ligi’nin Şampiyon takımları Edremit Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu (Yıldız) ile Susurluk Yeni Mahalle Spor (Gençler) takımları Manchester City maçı için mayıs ayında İngiltere’de olacaklar.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan Ayı 1. Birleşimi’ nin 13 Nisan 2017 Perşembe günü saat 15.00’te yapılması kararlaştırıldı.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.