ERASMUS "MESLEKİ EĞİTİM ÖĞRENCİ HAREKETLİLİĞİ" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

ERASMUS “MESLEKİ EĞİTİM ÖĞRENCİ HAREKETLİLİĞİ”

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul müdürü Levent Obuz, öğrencilerinin AB’de Erasmus “Mesleki Eğitim Öğrenci Hareketliliği” staj programı hakkında bilgi verdi.

Levent Obuz, verdiği demeçte: “Bandırma Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak Erasmus “Mesleki Eğitim Öğrenci Hareketliliği Projemizi gerçekleştiriyoruz. Ortağı olduğumuz Sağlık Meslek Lisesi Öğrencilerine Avrupa Birliği’nde Tıp Bilişimi Yeterlilikleri kazandırılması. Ve Proje sahibi olduğumuz ‘’Avrupa Birliği’nde Geriatrik Hasta Hizmetleri Stajı olmak üzere iki ayrı projeyi yürütmenin gurunu yaşıyoruz. Projemiz kapsamında Balıkesir Karesi Atatürk MTAL ve İstanbul Şişli Hamidiye Eftal MTAL yerel ortaklarımızdır. Okulumuzun ortağı olduğu ve sahibi olduğu 2 ayrı Avrupa Birliği Erasmus + Mesleki Eğitim Projesi kapsamında okulumuzdan Hemşirelik, ATT ve Anestezi alanlarından toplam 40 öğrencimiz, 5 öğretmen ve 3 idarecimizin eşliğinde 2´şer haftalık periyotlarla 2017 Nisan –Mayıs aylarında Macaristan-Çek cumhuriyeti ve Almanya’da eğitim ve yurt dışı staj faaliyetine katılacaklardır. projenin amacı mesleki eğitim alan öğrencilerin alanlarındaki AB uygulamalarını yerinde görüp öğrenerek ülkemizle kıyaslama fırsatı yakalamalarını sağlamaktır” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.