ENGEL KONDU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bandırma Engelliler ve Engelli Aileleri Derneği, Edincik Mahallesi Örnekevler mevki Özel İdare Kampının önünde bulunan kumsala ruhsatsız kıl çadır açarak kafeterya işletmeciliği yaptığı öne sürülüyor. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve Bandırma Mal Müdürlüğünün kaçak olarak işletilen kıl çadırla ile ilgili inceleme başlattığı öğrenildi.

Hatırlanacağı üzere Engelli ve Engelli Aileleri Derneği Kurucu Başkanı Ali Osman San, geçtiğimiz günlerde Bandırma sahil bandında bulunan kıl çadırın ruhsatsız olduğunu gerekçe göstererek yöneticiler hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmuştu.
Ecri misil ödenmediği iddiası
San açıklamasında “Sahil bandında bulunan kıl çadırlar ticaret hanedir. Kıl Çadır dernek yönetiminde bulunan Volkan Şaha tarafından işletilmektedir. Kıl Çadır Bandırma Engelliler ve Engelli Aileleri Derneğinin malıdır. Belediyeye çok sayıda dilekçe yazmama rağmen çadırda ruhsatsız ve fiyat tarifesi olmadan çay vb. satışlarına göz yumulmaktadır. Kıl Çadırın bulunduğu alan Mal Müdürlüğüne ait bir alandır. Devletimizin hüküm ve tasarrufu altındadır. Dernek tarafından ecri misil ödenmemektedir” demişti. Kıl çadırın ruhsatlandırılması konusunda ilgili kurumların üzerlerine düşeni yapmadığını öne süren San “Bu konuda Bandırma Belediyesine yaptığım müracaatlarda tarafıma kıl çadırın ruhsatlandırılmasının kaymakamlık dernekler masası tarafından yapılması gerektiği bildirilmiştir. Oysa burası bir ticarethanedir. Ticarethanelerin ruhsatlandırılması yerel yönetimler tarafından yapılmaktadır. Bahse konu kıl çadırları dernek lokali değildir” ifadelerini kullanmıştı.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

ENGEL KONDU

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x