EMİNE ERDOĞAN, YILDIZ SARAYI KATALOĞU TANITIMI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

EMİNE ERDOĞAN, YILDIZ SARAYI KATALOĞU TANITIMI

Paylaş
 

Yıldız Sarayı Vakfı’nın organizasyonu ile düzenlenen Yıldız Sarayı Müzesi Kataloğu tanıtım toplantısında konuşan Emine Erdoğan, müzelerin eğitim alanında aktif biçimde kullanılmasının önemine dikkat çekti.

Yıldız Sarayı Çit Kasrı’nda gerçekleştirilen toplantıda; İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın yanı sıra kültür sanat, iş ve siyaset dünyasının önde gelen isimleri de hazır bulundu.

Toplantıda bir konuşma yapan Emine Erdoğan; Sultan 2. Abdülhamid’in yakın tarihimizin anahtarı hükmünde bir padişah olduğunu, bugünü anlamak için de mirasına başvurmak gerektiğini söyleyerek, 2. Abdülhamid’in siyasi, mali, idari reformlarının yanı sıra kültür, sanat ve zanaata verdiği önemin de altını çizdi. Emine Erdoğan, Sultan II. Abdülhamid’in kültürel mirasının tasfiye edildiğine dikkat çekerek her biri tarihî kaynak niteliğindeki bu eserlerin kendi orijinal mekânlarına döndürülmesinin önemli olduğunu dile getirdi.

Son yıllarda tarihe olan merakın arttığına, diziler, sinema filmleri, televizyon programları ve kitapların yeni nesiller için bir pusula olduğuna işaret eden Emine Erdoğan, müzeler sayesinde gençlerin tarihin bilgeliğinden istifade edebileceğine değindi. Emine Erdoğan, müzelerin eğitim alanında aktif biçimde kullanılmasının önemli olduğunu belirtti.

Yıldız Sarayı’nda gerçekleştirilen toplantıda, Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleriyle vatandaşlık hakkı verilen Tambi Cimuk da bir piyano dinletisi icra etti.

Kaynak: Cumhurbaşkanlığı Sitesi

Bir önceki yazımız olan DOLARA YATIRIM YAPANLAR BATTI başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.