EMEKLİ TOPLU KONUT PROJESİNİ BEKLİYOR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

EMEKLİ TOPLU KONUT PROJESİNİ BEKLİYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Türkiye Emekliler Derneği Bandırma Şube Başkanı Mithat Günüç, emeklilere Toplu Konut İdaresi tarafından yapılması ön görülen toplu konut projesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Toplu konut projesinin 2015 yılına dayandığını anımsatan Günüç “Türkiye Emekliler Derneği olarak 2015 yılının Ekim ayında Ankara da yapılan Genel Merkez Kongresinde o dönemin başbakanına 105 şube adına bir teklifte bulunduk. Sadece bizim üyelerimize mahsus toplu konut idaresinden çok küçük taksitlerle ödenebilecek, konut yapılmasını istiyoruz dedik. Bize orada o dönemin başbakanı tarafından söz verildi” dedi

Resmi Talep Yapıldı Ama

Bu gelişmelerden sonra Toplu Konut İdaresine bilgi verilmek üzere üyelerden talep topladıklarını anımsatan Günüç “1.5 ay içerisinde 1452 müracaatımız oldu. 2016 yılının 2.ayında Bandırma Kaymakamlığına bir yazı ile bu durumu bildirdik. Kaymakamlıkta hiç vakit kaybetmeden Balıkesir Valiliğine talebimizi yazdı. Balıkesir Valiliği bizim talebimizi, yazımızı Toplu Konut İdaresine bildirdi. 2016 yılının 5’inci ayına kadar devamlı Ankara’ da bu konuda bilgi almaya çalıştık. Yazının Toplu Konut İdaresine gittiğini bütün Türkiye’ den müracaatların olduğunu özellikle Pilot Bölge seçtiklerini Batman da 1450 dairenin temelinin atıldığını Bursa Nilüfer ve Isparta’da da aynı projelerin yapıldığını öğrendik. Eskişehir Büyükşehir Başkanlığı 687 m2 bir yeri emeklilere toplu konut yapılması için TOKİ’ ye tahsis etti. Bandırma Şube Başkanlığı olarak bizlerde Bandırma Belediye Başkanlığı’na teklifte bulunduk. Yerel yöneticilerimiz mücavir alan içerisinde tahsis edilecek alan olduğunu bizlere aktardılar” ifadesini kullandı.

Yanlış Beyanda Bulunmuşlar

1452 talebin doğruluğuyla ilgili TOKİ ve Dernekleri tarafından doğrulmaların yapıldığını anımsatan Günüç, Derneklerine talepte bulunan 700’e yakın kişinin yanlış beyanda bulunduklarını tespit ettik. Ancak bu konuda yanımızda kimseyi bulamadık ”dedi.

 

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.