foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

ELİNDE TÜFEĞİYLE YILAN BEKLİYOR

12878_elinde-tufegiyle-yilan-bekliyor
Paylaş
 

Balıkesir’de hobi olarak çiftçilik ile uğraşan bir vatandaş,elinde tüfeği ile yılan bekliyor.

Şehir merkezine yakın bir çiftlikte süs tavukçuluğu ile uğraşan Zekai Çakır, son günlerde sıkça görülen ve hayvanları telef eden yılanlara karşı nöbet tutuyor.

Çiftlik ve çevresinin adeta yılan kaynadığını belirten Çakır,çiftlik evinin ikinci katında da yılan gördüğünü belirterek yetkililerden yardım istedi.

Havaların ısınması ile hemen her gün hayvan kümesine giren,hayvanları veya yumurtalarını yiyen yılanlar yüzünden elinde tüfeği ile nöbet tuttuğunu belirten Çakır,ekosistemin doğal döngüsünün bozulmaması için yılanlara da ihtiyaç olduğunu ve bu nedenle yakaladığı onlarca yılanı çuvallara koyup uzak bölgelerde doğal yaşama bıraktığını anlattı.

Bu yıl diğer yıllara göre çok daha fazla yılan gördüğünü ifade eden Çakır,doğadaki fare sayısının azaldığından şüphe ettiğini söyledi.Yılanların beslenmek üzere çiftliğe adeta akın ettiğini söyleyen Zekai Çakır,bazen de kümes hayvanlarının panikle yılanlara zarar verdiğine şahit olduğunu belirtti.

Çiftlikteki evinin içinde de yılan gören Çakır,ailesini piknik veya gezme amaçlı bile çiftliğe getiremediğini,korku içinde olduklarını belirterek hem yılan popülasyonunun devamlılığı hem de çiftlikteki işleyişin aksamaması için yetkililerden destek istedi.

  Kaynak: Haber Merkezi

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.