El Aletleri Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hem gündelik hayatta evlerde hem de iş yerlerinde tamirat yaparken çeşitli el aletleri sıklıkla kullanılıyor. Kimi zaman dikkatsizlikten kimi zaman da el aletlerini yanlış şekilde kullanmaktan, aletlerin arızalı olmasından, koruyucu donanım kullanılmamasından dolayı kazalar meydana gelebiliyor. El aletleri online hırdavat satışı yapan sitelerden temin edilebiliyor. 40 yıllık Metaş Hırdavat tecrübesi 30.000’in üzerinde ürün çeşidiyle hirdavatburada.com en doğru seçenekler arasında yer alıyor.

Bu kazaların önüne geçebilmek için nelere dikkat edilmeli?

  • Öncelikle yapılacak işe bağlı kalınarak el aletlerinin seçimi yapılmalıdır.
  • El aletleri kullanılmadan önce iyice kontrol edilmelidir. Sapı çatlamış, kırılmış, gevşemiş aletlerin kullanımından kaçınılmalıdır.
  • Eğer alet keskin kenarlara sahipse ya da sivri uçlu bir alet ise kesinlikle cepte taşınmamalıdır.
  • Nerede çalışma yapılacaksa o alan kaygan olmamalı, kuru ve düzgün olmalıdır.
  • Körelmiş bıçak, zımba ve matkap uçları kullanılmamalıdır.
  • Üzerine vurulmak suretiyle çalışılan zımbalar, murçlar, çivilerin başları zaman zaman tıraşlanarak çapak fırlamalarının önüne geçilmelidir.
  • Kullanılan alete bağlı kalınarak kişisel koruyucu kullanılması ihmal edilmemeli.
  • Kullanılan el aleti elektrikli bir el aleti ise kullanımında mevcut kablo hasarlarına dikkat edilmeli, yalıtımı bozulmuş çatlak ya da kesik olan kablolar kullanmaktan kaçınılmalıdır. Fiş ve bağlantı kabloları mutlaka kontrol edilmelidir. Geçici olarak bile kullanılsa da arızalı el aletleri ve aksesuarları kullanılmaktan kaçınılmalıdır. Alet kullanımıyla ilgili yeterli bilgi yoksa alet kullanılmamalıdır. Bataryalar sadece o alet için yapılmış şarj cihazı ile şarj edilmelidir. Elektrikli alet kullanılacağı zaman fiş takılmadan önce cihazın kapalı durumda olup olmadığı kontrol edilmelidir. Kullanım sırasında kablo fazla ısınıyorsa ya da cihaz fazla kıvılcım çıkarıyorsa bu durumda aletin kullanımına son verilmeli, yetkili biri kontrol edip  arızayı gidermeden tekrar kullanılmamalıdır. Elektrikli el aletinde aksesuar değiştirilecek ise veya ayar yapılacaksa öncesinde enerji mutlaka kesilmelidir.

El aletleri kullananlar, eskiyen aletlerini yenilemek istediklerinde ya da ilk defa el aletleri alacaklarsa, profesyonellerin ve amatörlerin hırdavat kategorisinde yer alan ürün ihtiyaçlarını karşılamak için kurulan hirdavatburada.com’u ziyaret edebilir.

hirdavatburada.com’da elektrikli el aletleri, dijital ölçüm cihazları, bahçe aletleri, çim biçme makinası, garaj ekipmanları, el aletleri, iş güvenlik ürünleri, yapıştırıcı ve kimyasallar, havalı el aletleri gibi farklı kategorilerde 30.000’den fazla ürüne ulaşılabiliyor.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan Mavi Sertifikalı Ceviz Fidanı Talebine Yetişemiyorlar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

El Aletleri Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x