foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

EKONOMİK KRİZDEN YABANCILAR FAYDALINIYOR

EKON
Paylaş
 

CHP Balıkesir Milletvekili Av. Namık Havutça, ülkemizde yaşanan ekonomik krizle birlikte birçok uluslararası şirketimizin yaşadığı mali sıkıntılar yüzünden firmalarını yabancılara ucuz ucuz satmak zorunda kaldığını ifade etti.
Havutça yaptığı yazılı açıklamada, ülkedeki kötü ekonomik verilerle birlikte birçok şirketin batmamak için firmalarını yabancılara satmak zorunda kaldığını, bu gidişle uluslararası büyüklükte Türk firmasının kalmayacağını belirtti.
“Her ne kadarda AKP iktidarı ekonomik kriz yok dese de göstergeler ve esnaf aynı şeyi söylemiyor” diyen Havutça; “Ülkemizde yaşanan ekonomik krizle beraber dolar son 4-5 ayda yüzde 40 arttı. 2008 yılından buyana Türk lirası dolar karşısında 3 kattan fazla eridi.
Gelinen nokta itibariyle yabancı şirketler ülkemizde yaşanan ekonomik krizi fırsata çevirerek zor durumda olan birçok büyük şirketimizi ucuz paralara kapatarak, Türkiye ekonomisini tam anlamıyla ele geçirmenin hesaplarını yapmaktadır.
Son 5-6 ayda birçok Türk şirketi yaşanan ekonomik koşullar nedeniyle yabancılara satıldı. Son 6 ayda, Borajet, Peyman, Polisan ve Banvit gibi devler satıldı. En son olarak Türkiye’nin ilk yerli 4×4’ünü üreten Hisarlar Makina da Hintlilere satıldı.”
Havutça devamlı istikrardan bahseden AKP iktidarı döneminde son yıllarda vatandaşın 3 kat fakirleştiğini, AKP İktidarının Ülkeyi yanlış yöneterek bu kötü gidişata zemin hazırladığını belirtti.
“14 yıllık AKP İktidarında; refahtan, huzurdan, adaletten, özgürlükten, demokrasiden söz etmek mümkün değildir.
2008 yılında 1,17 lira olan dolar
2017 yılında 3,9 lira ile zirve yapmıştır.
Bu rakamlara göre sadece son 9 yılda AKP’nin yanlış politikaları sonucu her vatandaşımız 3 kattan fazla fakirleştik” diyen Havutça, “AKP iktidarı Ülkeyi yanlış yöneterek bu kötü gidişata zemin hazırlamaya devam etmektedir” dedi.

KAYNAK:İLK HABER

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.