EĞİTİME DEVAM KARARI DÜŞÜNDÜRDÜ | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

EĞİTİME DEVAM KARARI DÜŞÜNDÜRDÜ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bu Şartlarda Çocuklar Okula Nasıl Gidecek?
Bandırma’da Cuma akşam saatlerinden itibaren yaşanan yoğun kar yağışının kent yaşamındaki olumsuz etkileri daha giderilememişken, İlk okullarda dahil olmak üzere perşembe günü bütün okulların eğitime başlayacağının duyulması tepkilere neden oldu.
Yetkililer tarafından sel felaketi uyarıları yapılan bir ortamda ve köy yolları hala kapalıyken “Eğitime devam “kararının hangi mantıkla alındığı merak konusu oldu. Alınan bilgiye göre; okullar açıldığı takdirde, kırsal mahalle servislerinin çalışmayacağı ve öğrencilerin bile bile yok sayılacağı kaydedildi. Ayrıca okulların fiziki şartları da henüz eğitime elverişli duruma getirilemedi. Birçok sokak ve okul yolu ise hala kar altında. TARTIŞMALI “Eğitime Devam” kararı nedeniyle “Yaşanacak problemler ve kazalardan kim sorumlu olacak? Çocukların can güveliği nasıl sağlanacak? Kim bu havada çocuğunu okula yollayacak?” Şimdi tüm Bandırma Kamuoyu Bandırma Kaymakamlığının bu konuda vereceği kararı merakla bekliyor.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.