EĞİTİM-ÖĞRETİM ADINA FARKLI BİR PROJE | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

EĞİTİM-ÖĞRETİM ADINA FARKLI BİR PROJE

Paylaş
 

Balıkesir Valiliği, Balıkesir Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Stem (Science, Tecnology, Engineering, Mathematics) protokolü imzalandı.

Valilik makamında gerçekleştirilen protokole Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir ve İl Millî Eğitim Müdürü Şahan Çöker imza attı.

EĞİTİM-ÖĞRETİM ADINA FARKLI BİR PROJE
Eğitim öğretim adına farklı bir projeye imza attıklarını söyleyen Vali Yazıcı,”Balıkesir Üniversitesi ve Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte protokol imzalıyoruz. Başarıyı artırma adına yapacağımız bu proje eğitim camiası için son derece önemli olacak. Protokolün imzalanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

EĞİTİM ALANINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
İmzalanacak protokolün eğitim alanında işbirliği protokolü olduğunu ifade eden Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir’de eğitimin geliştirilmesi, eğitim kalitesinin yükseltilmesi, öğrenci başarısının daha üst seviyelere çekilmesi için bu işbirliğinin gerekli olduğuna dikkat çekti

KOORDİNELİ VE KOLEKTİF HAREKETLE YÜRÜTÜLMESİ GEREKİYOR
Ortak projelerin yapılmasıyla Balıkesir’deki eğitim kalitesinin daha da artacağına inandığını söyleyen Vali Yazıcı şunları kaydetti:
“Çocuklarımızın daha iyi yetiştirilmesi için bu protokol hazırlanmıştır. Hangi alanda olursa olsun çalışmalarımızın koordineli, ortak akıl ve kolektif hareketle yürütülmesi gerekiyor. Bugün imzalayacağımız protokolde olduğu gibi kurumlar veya sivil toplum kuruluşları arasındaki işbirliği çok önemli. Balıkesir’imiz ve çocuklarımıza katkı sağlayacak bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

STEM nedir?
STEM Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik) kelimelerinin birleşiminden oluşuyor. STEM modelinde öğrenciler, bir soruyu çözerken bu dört alana yönelik bilgi alacak. STEM modeli ile öğrenciler, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematiği aynı anda öğrenme fırsatı yakalayacak. Öğrenciye, basmakalıp ders notları yerine hayatın içinde karşılaşabilecekleri sorunlarla başa çıkabilme yetisi kazandırılacak. STEM modelinde öğretmen, öğrencinin merakını uyandıracak biçimde konuları derinleştirecek. Soruyu öğretmen değil, öğrenci soracak. Öğrencinin amacı, TEOG ya da üniversite sınavını geçmek değil, hayata hazırlanmak olacak. STEM’in şimdiki sistemden farkı öğrencilerin dersleri uygulayarak öğrenmesi olarak belirtiliyor.

Bir önceki yazımız olan BALIKESİR BELEDİYE BAŞKANLARI SINDIRGI'DA BULUŞTU başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.