EĞİTİM İŞ SENDİKASI OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANDI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

EĞİTİM İŞ SENDİKASI OLAĞAN GENEL KURULU TOPLANDI

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Eğitim İş Sendikası Bandırma Temsilciliği 4. Olağan Genel Kurulunu 8 Nisan Cumartesi günü Saat 14.00’da Belediye Nikah Salonu’nda gerçekleştirdi.
Genel Kurul’a Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur, CHP İlçe Başkanı Atilla Atakay ve CHP’li üyeler, Petrol İş Sendikası Bandırma Şube Başkanı İsmail Kayan ve yönetim kurulu üyeleri, Eğitim İş Balıkesir Şube Yönetim Kurulu Üyesi Filiz Aygün, Eğit-Koop Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Şenol, Başkan Yardımcısı İsmail Özkan ve çok sayıda Eğitim İş üyesi öğretmen katıldı.
Genel Kurul Divan’ın oluşturulmasıyla başladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından CHP Balıkesir Millet Vekilleri Namık Havutça, Mehmet Tüm ve Ahmet Akın’ın Mesajları okundu. Bandırma Eğitim İş Başkanı Kadir Taylan açılış Konuşmasını okumasının ardından, Faaliyet raporu Örgütlenme sekreteri Rukiye Özkan tarafından okundu. Mali rapor İlçe Sekreteri Bülent Erez tarafından okundu. Gündem dışı söz alan Belediye Başkan Yardımcı Ozan Onur, referandum süreci ile ilgili bilgi verdi. Konuşmaların ardından oylamalara geçildi. Oy birliği ile yönetim kurulu üyeliklerine “Kadir Taylan, Rukiye Özkan, Serdar Polat, DÜRDAN ÖRKÇÜ, Şeyda KORBEK, Murat Özkan, Hasan Başar, Ahmet Akıncı (Yedek), Remzi Özkara (Yedek) seçildi.
Kadir Taylan yaptığı konuşmada; “Ülkede yaşayan herkesin çağdaş, bilimsel, laik, demokratik, parasız ve nitelikli eğitim hakkından yeterince yararlanması gerektiğini düşünüyoruz. Üyelerimizin üstün sorumluluk duygusuna ve eğitimin gücüne dayanarak; Atatürk’ün önderliğinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını, egemenliğini, ulus ve ülke bütünlüğünü, laik düzenini, demokratikleşme ve ulusal eğitim hedefini geliştirerek korumak ve sonsuza kadar yaşatmak için elimizden gelen her türlü çabayı gösteriyoruz. Çalışma koşullarını düzenleyen hükümlerin uluslararası ölçütlere uyumunun sağlanması, hak ve özgürlüklerin korunması ve geliştirilmesi, grevli ve toplu iş sözleşmeli sendikal hakların tanınması için çalışıyoruz. Bandırmada kurulduğumuz ilk andan itibaren yoğun bir katılımla adından söz ettiren, gündemi belirleyen bir sendika olduk. Okullarımızda üyelerimiz, eğitimden okul yönetimine kadar her alanda sorumluluk üstlenen ve kendisine danışılan öğretmenlerdir. Bandırma Eğitim İş yönetimi olarak seçildiğimiz günden bu yana uyum içinde çalıştık. Üyelerimizle pek çok etkinlikte bir araya geldik. Karşılaştıkları sorunlarda onların yanında olduk. Okul ziyaretlerinde sadece kendi üyelerimizin değil diğer arkadaşlarımızın da sorunlarını dinledik, onlara da yardımcı olmaya çalıştık. Hukuk alanında pek çok kazanımımız oldu. Değişik etkinliklerde yerel basın ile bir araya geldik. Kazanımlarımızı paylaştık. Yapılan hukuksuzlukları anlattık. İlçemizdeki sivil toplum kuruluşları ile iş birliği içinde çalıştık. Yaptığımız eylem ve etkinliklerde onların yanımızda yer alması bizleri gururlandırdı. Şimdi ülke olarak çok kritik bir eşikteyiz. 16 Nisan da yapılacak referanduma sayılı günler kaldı. Bandırma’da ve ülkemizde bu uğurda yapılan çalışmaları görüyoruz ve takdirle karşılıyoruz” dedi.
Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Onur kongrenin hayırlı olmasını dileyerek yaptığı konuşmada;” Yerel yönetim olarak görevde olduğumuz zaman diliminde STK’lar ile beraber çalışmaya ve onlara destek olmaya çalışıyoruz. Cumhuriyetimiz ve demokrasimiz ne yazık ki tehdit altında bulunuyor. Ülke adeta cezaevine döndü. Eşit olmayan şartlarda referandum mücadelesi veriyoruz. Yine de bu süreçten zaferle çıkacağımıza inanıyorum. Ancak mücadele asıl 16 Nisan’ dan sonra başlayacak” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.