EĞİTİM İÇİN EL ELE VERDİLER | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

EĞİTİM İÇİN EL ELE VERDİLER

Paylaş
 
google haberlerde takip et
Altıeylül ilçesine yapılacak olan  öğrenci pansiyonu ile ilgili, Valilik Makamında protokol imza töreni düzenlendi.

Balıkesir Valiliği, Hayırsever Cengiz Yaman  ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

Valilik makamında gerçekleştirilen Protokol İmza Törenine Vali Ersin Yazıcı, hayırsever Cengiz Yaman ve İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız katıldı.

Vali Ersin Yazıcı, imza töreni öncesinde yapımı planlanan öğrenci pansiyonu hakkında Hayırsever Cengiz Yaman  ve Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız’dan bilgi aldı.

Vali Yazıcı, öğrenci pansiyonunun yapımına katkı sağlayan Hayırsever Cengiz Yaman’a teşekkür ederek, eğitim camiasına hayırlı olmasını diledi.

Vali Yazıcı Balıkesir’in tarihi, kültürü, doğal güzellikleri yanında, ülkenin dört bir yanına giderek, önemli mevkilere gelmiş insanlarının doğup büyüdükleri toprakları unutmaması ile de örnek alınacak bir il konumunda bulunduğunu söyledi.

EN BÜYÜK ZENGİNLİK KAYNAĞI YETİŞMİŞ İNSAN GÜCÜ
Her zaman öğrencilerin yanında olacaklarını ifade eden Vali Yazıcı,”Eğitim olmazsa olmazlarımızdandır. Ülkemiz için en büyük zenginlik kaynağı yetişmiş insan gücü. Toplumları ayakta tutan ve onları geleceğe taşıyan hiç şüphesiz ki eğitimdir. Bizim için eğitim çok  önemli. Ülkemizin de olduğu gibi İlimizin en büyük sermayesi genç nüfusumuz ve öğrencilerimizdir. Gençliğimize ne kadar hizmet edersek, o kadar geleceğimize yatırım yapmış oluruz. Her şeyin başı eğitim. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da öğrencilerin yanında olmaya devam edeceğiz. O bakımdan biz bu eğitim yatırımlarını çok  önemsiyoruz.  Katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

HAYIRDA YARIŞIN DEVAM ETMESİNİ DİLİYORUM
Balıkesirli hayırseverlerin eğitime büyük katkı sağladığını ifade eden Vali Yazıcı, “Bu hayırda yarışın devam etmesini diliyorum. Tüm hayır sahiplerimize bol kazançlar dileyerek, orada barınacak olan tüm öğrencilerimiz adına da teşekkür ediyor, Balıkesir için, Altıeylül ilçemiz için ve çocuklarımız için hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

PROTOKOL İMZALANDI
Vali Yazıcı’nın konuşmasının ardından öğrenci pansiyonu yapımı ile ilgili Protokol, Vali Ersin Yazıcı, Hayırsever Cengiz Yaman ve İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız tarafından imzalandı.
Taraflar arasında imzalanan protokolün ardından merasim toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.