EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

CHP BALIKESİR İL BAŞKANLIĞINDAN REFERANDUM TOPLANTISI

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanlığı Kırsal İlçeler Çalışma Programında görev alan partililer ve CHP PM üyesi milletvekili Mehmet Tüm iki haftalık referandum çalışmaları değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. İl başkanlığında gerçekleşen toplantıda propaganda çalışmalarında bulunan partililer iki haftadır yapılan çalışmalar ve tespitlerle ilgili değerlendirmede bulundu.Türkiye’nin gündeminin başkanlık sistemi değil, ekonomik sorunlar, terör ve çevre olduğuna dikkat çekildi.

EGEMENLİK KAYITSIZ ŞARTSIZ MİLLETİNDİR

Toplantıda İl Başkanı Ender BİÇKİ konuşmasına Mustafa Kemal Atatürk’ün “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözleriyle başladı. Anayasa oylamasında nelere hayır dediklerini ise şu başlıklar altında sıraladı:

“Atatürk’e bile verilmeyen TBMM’yi feshetme yetkisinin bir tek kişiye verilmesine, terörün artmasına ve ülkenin bölünmesine, bütçenin bir tek kişiye verilmesine, tarafsızlığın yok edilmesine hayır diyoruz. Egemenliğin milletten alınıp tek kişiye verilmesine, devlet yönetiminde bütün yetkilerin bir kişiye verilmesine, denge ve denetim sisteminin yok olmasına hayır diyoruz. Yasama ve yürütme, yetkisinin bir tek kişiye verilmesine, bağımsız olması gereken yargının tek kişiye bağlanmasına hayır, diyoruz.”

MUHTARLARA, YENİ SEÇMENLERE MEKTUP

Ender BİÇKİ, CHP Genel Merkezi’mizde eski milletvekilleri, eski PM üyeleri, eski il, ilçe ve belediye başkanlarıyla toplantılar yapıldığını, tüm illerde kararlı bir çalışma yürütüldüğünü söyledi:

“Genel Başkan tüm muhtarlara, tüm 18 yaşını dolduran yeni seçmene mektup yazdı. Muhtarlara iletiyoruz. Balıkesir’de yaklaşık 40 bin yeni seçmene de mektuplar gönderiliyor.
Evet için çalışanların anayasa değişikliğine neden evet dediklerini anlatamadıklarını belirtti. Girdiğimiz ortamlarda parti adına gelmediğimizi, parti rozetlerimizi kapının dışında bıraktığımızı dile getiriyoruz. İnsanlara broşür verirken, ‘evet broşürünü de alın, hayır broşürünü de. Siz karar verin’ diyoruz. Vatandaş bölünmeye inanmıyor, ama Suriyelilerden rahatsız. Ülke olarak misafirperveriz fakat onların varlığından rahatsız durumdalar. ‘Suriyeli’lerin ülkemizin vatandaşlarından daha değerli tutulduğunu, çocuklarımız sabahlara kadar çalışıp girdiği üniversite sınavlarına Suriyeli’lerin istediği üniversiteye giriyor’ gibi karşılaştırmalar yapıldığında halkın bize hak verdiğini görüyoruz.”

BALIKESİR’de HAYIR ÖNDE

Biçki “Çalışma yaparken pazarlarda Hollanda krizinin Kararsızları etkilemediğini gördük. En sıkıntılı şey şu, insanlar neye evet, neye hayır diyeceklerini bilmiyor. Biz çalışmalarımızı kararsızlarla AKP seçmeni ile hiç sandığa gitmeyenler üzerine yoğunlaştırdık. İnsanlara ‘Siz Meclis’e yetki vermiştiniz, şimdi bütçe hakkını bir kişiye veriyorsunuz’ diyoruz. Sahada fikir özgürlüğü, demokrasi gibi kavramlardan ziyade tek adam, milletvekili yaşının 18’e düşürülmesi gibi hususların karşılığı var.Bilgi eksikliği çok fazla.Toplumda aldığımız tepki çok olumlu. Örgütte herkes, gençler, kadınlar her alanda çalışıyor. Balıkesir’de HAYIR oyları önde çıkacak. Bu çalışmaların sonunda inşallah HAYIR’lara hep birlikte ulaşacağız. HAYIR çıktığı takdirde Türkiye normalleşecek”.

 

KAYNAK: İlkhaber

Bir önceki yazımız olan İDO AVŞA SEFERLERİNE NE ZAMAN BAŞLIYOR? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.