EGE BÖLGESİNDE BALIKESİR ÖRNEK | Bandırmanın Sesi
ANKET
foto-deniz1

EGE BÖLGESİNDE BALIKESİR ÖRNEK

Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu göreve gelir gelmez halkın istekleri doğrultusunda hareket ederek su faturalarında önemli bir indirim sağladı. Merkezde %25 ve kırsalda %50 oranında gerçekleşen su indirimi Aralık ayından itibaren uygulanmaya başladı. Balıkesir’deki su indirimi Ege bölgesindeki diğer belediyelerin genel kurullarında konuşuldu.

Balıkesir’deki su indirimi İzmir’de gerçekleşen İZSU ve Manisa’daki MASKİ genel kurularında örnek olarak işaret edildi. İzmir’de 1 Ocak 2018’den itibaren suya %10 zam yapıldı. AK Parti Grubu İzmir’de buna tepki göstererek “Geçen sene 3,60 liradan sattığınız suyu 4,58 liraya satacaksınız. Neredeyse 1 liraya yakın bir zam söz konusu olacak. Balıkesir suya yüzde 25 indirim yaptı. Su akıyor İZSU bakıyor” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’de suya zam yapmak istedi ancak tepkiler sonrası zam geri çekildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Kamil Öz su zammı tartışmalarında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin suya zam değil indirim yaptığını hatırlattı. Aydın Büyükşehir Belediyesi de su oranlarında zamma gitti.  Ege Bölgesi’nde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı önemli su indirimi Ege Bölgesi’nin yanı sıra diğer illerde de dikkat çekti.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, “Yaptığımız indirim vatandaşlarımız tarafından memnuniyet ile karşılandı. Göreve gelir gelmez halkın talepleri ve istekleri doğrultusunda hareket ediyoruz. Su çok önemli bir ihtiyaç. Her evde su vazgeçilmezdir.  Vatandaşlarımız şu anda suyu indirimli kullanıyorlar. Su indirimi Manisa ve İzmir illerinde de örnek gösterildi. Balıkesir olarak dikkat çeken bir il olduk” dedi.

Bir önceki yazımız olan 2018 Bandırma Festival Programı Belli Oldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
ANKET

BANDIRMA'DA BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?

  • AV. TOLGA TOSUN (19%, 1.059 Oylar)
  • UZAY KESKİN (18%, 1.035 Oylar)
  • BURAK BAHADIR TUZLU (16%, 923 Oylar)
  • METİN OK (16%, 899 Oylar)
  • DURSUN MİRZA (13%, 732 Oylar)
  • CEMAL ÖZTAYLAN (9%, 485 Oylar)
  • AYDIN ÖZEN (7%, 375 Oylar)
  • OZAN ONUR (2%, 133 Oylar)

Toplam oy veren: 5.858

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKANI ADAYI KİM OLMALI?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.