EDREMİT'TE ULUSLARARASI AÇIK SU YÜZME MARATONU | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

EDREMİT’TE ULUSLARARASI AÇIK SU YÜZME MARATONU

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Edremit Körfezi’nde Edremit Belediyesi ve İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü iş birliğiyle ilk kez Uluslararası Açık Su Yüzme Maratonu düzenlenecek.

Edremit Körfezi 10 Eylül 2017 Pazar günü ilk kez düzenlenecek olan Uluslararası Açık Su Yüzme Maratonu’na ev sahipliği yapacak. Edremit Belediyesi ve İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü tarafından  düzenlenecek olan Yüzme Federasyonu gözetimindeki maratona 250 sporcu katılacak. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, konu ile ilgili olarak düzenlediği toplantıda Edremit’te turizmin ve sportif faaliyetlerin artması için çalıştıklarını belirterek geçen yıl ilk kez Kazdağları’nda dağ maratonu düzenlediklerini bu yılda ilk kez yüzme maratonu gerçekleştireceklerini belirterek turizm sezonunu uzatabilmek adına çeşitli organizasyonlar yaptıklarını söyledi. Başkan Saka, “Edremit Açık Su Maratonu bölgemizde ilk kez düzenlenecek bir organizasyon olacak. Toplam 250 sporcunun, Yüzme Federasyonu hakemlerinin ve izleyici olarak geleceklerin katılımı ile önemli bir hareketlilik olacak. Kazdağları’nın yemyeşil doğasının Ege’nin mavi suları ile buluştuğu Edremit sahillerinde kulaç atmak sporcularımız içinde farklı bir deneyim olacaktır” dedi. Başkan Saka, tüm vatandaşları yarışmaları izlemek üzere Akçay sahiline davet etti. Ticaret Odası başta olmak üzere ilçedeki sivil toplum örgütlerinin organizasyona destek verdiğini de vurguladı.

İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü Başkanı Mustafa Özer de yaptığı açıklamada Edremit Körfezi’nde Edremit Belediyesi’nin desteğiyle ilk kez açık su maratonu düzenlendiğini belirterek “Türkiye Yüzme Federasyonu gözetiminde yapılacak olan maratonda 2 km ve 4 km etabında toplam 250 sporcu mücadele edecek. Belçika, Kıbrıs’tan aralarında dünya şampiyonu sporcuların ve dünya şampiyonu Türk sporcularımız Ahmet Nakkaş, Serkan Atasoy, 87 yaşında ki maraton yüzücümüz Levent Aksüt ve Manş Denizi’ni geçen Türk takımından sporcu arkadaşlarımızın yer alacağı toplam 250 sporcumuz Pazar günü Edremit Belediyesi Açık Su Maratonu’nda kulaç atacaklar” dedi.

Edremit Belediyesi Uluslararası Açık Su Maratonu 10 Eylül Pazar günü saat 10.00’da Edremit’in Akçay Mahallesi’nde ki belediye plajından başlayacak maratonda sporcular Edremit Körfezi’nde iki bin ve dört bin metre parkurunda kulaç atacaklar.

EDR_0819

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.