EDREMİT'TE MISIRLI AHMET KONSERİ | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

EDREMİT’TE MISIRLI AHMET KONSERİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Dünyaca ünlü darbuka sanatçısı Mısırlı Ahmet’in Edremit Belediyesi’nin katkıları ile 9 farklı ülkeden toplam 250 öğrencinin katılımı ile Kazdağları eteklerinde gerçekleştirdiği 10. Uluslararası Mısırlı Ahmet Ritim ve Sanat Kampı sona erdi. Mısırlı Ahmet ve öğrencileri kampın sonunda Güre Amfi Tiyatro’da bir konser verdi.

Dünyaca ünlü darbuka sanatçısı Mısırlı Ahmet tarafından her yıl Balıkesir’in Edremit İlçesinde Kazdağları eteklerinde gerçekleştirilen yaz kampının 10.’su sona erdi. Edremit Belediyesi’nin destek verdiği 10. Uluslararası Mısırlı Ahmet Ritim ve Sanat Kampı’na Türkiye’nin yanı sıra ABD, Mısır, Rusya, Azerbaycan, İspanya, İsrail, Japonya ve Kore’den öğrencilerinde yer aldığı toplam 250 kişi katıldı. 15 gün süren kamp boyunca, Ritim Atölyesi, Ritim Başlangıç Seviyesi, Seramik, Yoga, Tiyatro, Sanatsal Hareket Performansı ve Anadolu Mutfağı atölyelerinde öğrencilere eğitimler verildi.  Kampın sonunda Mısırlı Ahmet ve öğrencileri tarafından Güre Amfi Tiyatro’da bir konser verildi. İspanya’dan gelen dansçılar da gösterilerini sundu.

Mısırlı Ahmet adı ile bilinen dünyaca ünlü darbuka ustası Ahmet Yıldırım, “Kazdağları ile artık aile olduk. Bu ağaçlar, bu toprak bizi tanıyor ve çok seviyor. Onlar bize çok güzel duygularla yöneliyorlar ve her sene yeni besteler, yeni ritimler ortaya çıkıyor. Kazdağları çok özel bir yer ve çok yüksek bir enerjisi var” dedi. Kampın gördüğü ilginin sevindirici olduğunu da ifade eden Yıldırım; “Ailelerin, çocukların ilgisi, onların müzik, sanat içinde yoğrulması çok müthiş bir olay. Şehirler, insanın kendisiyle olan mesafesini uzatıyor, kendinden uzaklaşıyorsun. Burada insanlar kendilerine dokunuyor ve buradan arınıp gidiyor.” dedi. Yıldırım, kampa katılanların “hayatlarının değiştiğini söylediğini” belirterek, “İnsanlar hayatlarına çok güzel bir renk, soluk katabilmek için kampa geliyor. Bulduğum teknikten sonra dünyada ritim tekniği değişti. Dünyada müthiş bir patlama var darbuka konusunda” diye konuştu. Katkılarından dolayı Edremit Belediyesi’ne teşekkür etti. Konseri Edremit Belediye Başkan Vekili Mehmet Ertaş, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş izledi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.