foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

EDREMİT’TE AÇIK SU YÜZME MARATONU YAPILDI

IMG_3350
Paylaş
 

Edremit Körfezi’nde Edremit Belediyesi ve İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü iş birliğiyle ilk kez Uluslararası Açık Su Yüzme Maratonu düzenlendi.

Edremit’in Akçay Mahallesi’nde düzenlenen Edremit Uluslararası Açık Su Maratonu 247 sporcunun katılımıyla 2 bin ve 4 bin metrede yüzüldü. Edremit Belediyesi ile İstanbul Yıldızlar Yüzme Spor Kulübü tarafından Türkiye Yüzme Federasyonu’nun gözetiminde yapılan yarışlar Edremit’in tatil merkezi Akçay Mahallesi’nde yapıldı. 2 bin ve 4 bin metrelik parkurlarda yüzülen yarış yaklaşık 2 saat sürdü. Hazırlanan stanttan toplu olarak verilen startın ardından yüzücüler suyla buluştu.

Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit Açık Su Yüzme Maratonu’nun bölgede ilk kez düzenlenen bir organizasyon olduğunu kaydetti, Toplam 250 sporcunun, “Kazdağları’nın yemyeşil doğasının Ege’nin mavi suları ile buluştuğu Edremit sahillerinde kulaç atmak sporcularımız içinde farklı bir deneyim olmuştur. Edremit’imizin güzelliklerini birlikte paylaştığımız için mutluyuz. Emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Yarışmaların sonunda 2 bin metre erkeklerde Hasan İlker ve 2 bin metre kadınlarda Esra Önen birinci olurken, 4 bin metre erkeklerde Ümit Kemal Cengiz ve 4 bin metre kadınlarda Melike Öztürk birinci oldu. Yarışlara çeşitli kategorilerde on engelli özel sporcu ile birlikte 247 lisanslı sporcu katıldı.

Dünya şampiyonu Türk sporcular Ahmet Nakkaş, Serkan Atasoy, 87 yaşında ki maraton yüzücüsü Levent Aksüt ve Manş Denizi’ni geçen Türk takımından sporcularda Edremit Açık Su Yüzme Maratonu’nda yer aldı.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.