Edremit'e 40 Milyon Yatırım - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

Edremit’e 40 Milyon Yatırım

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Balıkesir Sanayi Odası’nın 7. Balıkesir Ekonomik İstişare Toplantısı  Edremit Adrina Termal Otel’ de gerçekleştirildi.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, kurum temsilcileri, bölge oda başkanları ve Edremit bölgesi üyelerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda konuşan A. Edip Uğur Edremit Bölgesi için 2016 yılında 40.000.000 TL tutarında yatırım gerçekleştirileceğini belirtti.

Balıkesir Sanayi Odası’nın Edremit Güre’de Adreamit Otel’deki toplantısında Sanayici İş Adamları’nın gündeminde Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin kurulmasıyla Balıkesir ekonomisine ve sanayiye katkıları gündemi oluşturdu. Toplantıda söz alan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un Bandırma’da gerçekleşecek olan Roterdam modeli liman gündemi belirledi. Edip Uğur sadece Bandırma değil, Edremit körfezimizde burada bulunan 5 ilçemizde yazın nüfus 3-4-5 katına kadar çıkabilmekte. Bu arada Edremit Belediye Başkanımız Kamil Saka’yı makamında ziyaret etti. Başkan Kamil Saka ile Edremit’in ihtiyaçlarını konuştuk. Başkanın istediği büyük Edremit Meydanı’nın yapılmasında destek olacağım sözünü verdim. Edremitle ilgili projelere de tüm ilçemizde olduğu gibi Balıkesir Büyükşehir olarak destek olacağız. BASKİ en büyük yatırımlarını Edremit’e yapıyor. Körfezin arıtma ve kanalizasyon sistemlerini yapıyoruz. Altınoluğa kadar bütün sahillerimizde hizmetlerimiz devam edecek. Körfeze 40 milyon TL yatırım yapıyoruz. Körfeze tercihli yol projemiz var. Edremit bizim için çok önemli. Kısa zaman içinde Ayvalık iskelesi, Cunda Köprü ihalesine çıkıyoruz. Körfeze hayırlı olsun. Ayvalığı ve Edremit körfezimizi Avrupa’ya açılan penceremiz yapacağız. Balıkesir Türkiye’nin en güzel şehri. Balıkesir’i Türkiye’nin değil Avrupa’nın yıldızı yapmak istiyoruz. Hollanda’da örneği olan Roterdam Limanı için Başbakanımızla birlikte altı bakanımızında katılacağı bir Roterdam gezisine berebar gidiyoruz dedi.

Başkan Edip Uğur Balıkesirimizi Avrupa’da da tanıtmak için elimizden gelen bütün gayreti gösteriyoruz. Önümüzdeki günlerde Balıkesiri tanıtmak için Edremit Belediye Başkanımız Kamil Saka ile birlikte Fransa’ya gideceğiz dedi.

-Balıkesir Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur, Sanayi Odası Üyelerine hitaben aylık mutat toplantılarımızda beraber oluyoruz. Sanayicilerimizin sorunları varsa hep beraber çözelim diye yine bu toplantıta da beraberiz. Şahsım ve yönetim kurulumla birlikte sizlerle beraber olmaktan mutluyuz.

Yeni Gazetem’den Gazeteci Hulusi Yılmaz sordu:

Sayın Başkan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Edip Uğur’un körfeze yapılacak olan 40 milyon TL lik yatırımlar hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Edip Uğur toplantıda sizin de izlediğiniz gibi Balıkesir’de hiçbir ilçemize ayrım yapmadan hizmete devam ediyor. Balıkesir’in ve körfezin tanıtımı için Edip Bey Edremit Belediye Başkanımız Kamil Saka ile Fransaya gidiyorlar. Amaç Balıkesirimizi körfezimizi tanıtmak. Edip Bey’in söylediği gibi Edremit, Ayvalık Balıkesir’in Avrupa’ya açılan penceresi.

-Sayın Başkan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un Roterdam Modeli Bandırma limanı ile görüşünüz?

Bandırma’da Edip Bey’in büyük projesi Roterdam Modeli Büyük Liman’ı sanayiciler olarak destekliyoruz. Balıkesirimize ve ülke ekonomisine büyük katkı sağlayacaktır. Toplantıda Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız da ifade ettiler. Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ve altı tane ilgili bakan ile Büyük Bandırma Projesi için Roterdam’a gidecekler. Kazanan Balıkesir ve ülkemiz olacaktır.

-Sayın Başkan Alp isimli Türk arabası ile ilgili çalışmalarınızı yakından takip ediyoruz. Bu konuyla ilgili de gazete okurlarımıza bilgi verir misiniz?

Adı Alpaslan ile bütünleşen Türk arabasının yapımı için biz Balıkesir Sanayi Odası olarak talibiz. Ülkemizde yapılan anketlerde halkımızın yüzde yetmiş beşi yapılacak olan yeni Türk arabası için hazır. Yapılacak olan araçların satış aşamasına geçildiğinde halkımızın ilk tercihleri arasında yerli Türk arabası Alp var. Hükümetimiz bu konuda bizlere destek verirse biz Balıkesir Sanayicileri olaraktan Alp ismi kullanılması düşünülen bu Türk arabasını yapmaya talibiz dedi.

Bir önceki yazımız olan Ceviz fidanı satışları Bandırma'da arttı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.