foto-deniz1

“EDREMİT KOŞUSU” İZMİR HİPODROMU’NDA YAPILDI

Paylaş
 

Türkiye Jokey Kulübü’nün Edremit ilçesinin adını verdiği “Edremit Koşusu” İzmir Hipodromu’nda yapıldı.  Yarışın birinciliğini kazanan atın sahibine kupası Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş tarafından verildi.

Türkiye Jokey Kulübü tarafından İzmir Hipodromu’nda yapılan yarışlara Edremit adı verildi. Geçtiğimiz hafta Bursa’da yapılan Altınoluk Koşusu’nun ardından “Edremit Koşusu” da İzmir Hipodromunda yapıldı. Türkiye Jokey Kulübü’nün davetlisi olarak Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka adına Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş ve Belediye Meclis Üyesi Hilkat Parıltan yarışı hipodromda takip etti. İzmir Şirinyer Hipodrom Müdürü Cüneyt Ertan, Türkiye Jokey Kulübü’nün 2017 yılı yarış programındaki Edremit Koşusu’nun gecenin tek kupalı mücadelesi olduğunu belirterek koşunun 3+ yaşlı safkan İngiliz atlarının katılımıyla gerçekleştiğini ifade etti.

Edremit Koşusu’nu  Duygu Fatura’nın sahibi olduğu  El Asesıno (Three Valleys – Amarilou / Slicky) isimli at  jokeyi Barış Kurdu idaresinde kazanmayı başardı. Koşu sonrası düzenlenen törende koşuyu kazanan atın sahibi adına Nimet Arif Kurtel’e birincilik kupasını Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş verdi. Başkan Yardımcısı Ertaş tarafından ayrıca İzmir Hipodrom Müdürü Cüneyt Ertan’a da günün anısına plaket verildi. Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş, Edremit’in adını her alanda duyurabilmek için çalıştıklarını belirterek “Kültür, sanat faaliyetlerinden sportif mücadelelere kadar her alanda ilçemizin adını duyurabilmek için çalışıyoruz. At yarışlarında da ilçemizin adının duyurulmasından dolayı TJK yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan 2018 Bandırma Festival Programı Belli Oldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.