EDREMİT HALK EĞİTİM YAŞLILARIMIZI UNUTMADI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

EDREMİT HALK EĞİTİM YAŞLILARIMIZI UNUTMADI

Paylaş
 

Balıkesir’in Edremit ilçesinde hizmet veren Edremit Halk Eğitim Merkezi (EHEM) faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor. EHEM son olarak

Yaşlılar Haftası nedeniyle Güre Yaşlı Bakım ve Huzur evinde bir etkinlik düzenledi.
Düzenlenen etkinlikte huzur evi sakinlerine yüz ve cilt bakımı EHEM Kursiyerleri tarafından yapılırken Düzenlenen kurlara katılan yaşlılarımızın yaptığı eserlerden oluşan bir serginin de açılışı yapıldı. EHEM Müzik Kurslarının öğreticileri ve öğrencileri çaldıkları saz ile müzik dolu dakikalara imza attılar. EHEM’in Yaşlı Bakım Kurslarına katılan öğrencilerde yaşlılar ile yakından ilgilendiler.
Yapılan faaliyet hakkında bilgi veren Edremit Halk Eğitim Müdürü İsmail Damar “Bizlerde bu hafta içerisinde milletimizin onuru, baş tacımız değerli büyüklerimizin yanında olmak, sahip çıkmak, onlara verdiğimiz değeri bir nebze olsun ortaya koyabilmek amacıyla böyle bir etkinlikle birlikte olmak istedik. Şahsım kurumum ve kursiyerlerim adına sevgi ve saygılarımızı sunuyor haftanızı en içten dileklerimizle kutluyoruz.
Her yaş gurubundan insanımıza yönelik açtığımız sosyal kültürel ve mesleki eğitimlerle insanımıza meslek kazandırmanın yanı sıra mutluluklarına katkı sağlamayı hedefleyen bir eğitim kurumu olarak ilçemizde Hayat Boyu Eğitim Hizmetlerini vermekteyiz. Bu eğitimlerimizin yanında kurs dışı sosyal kültürel etkinliklerle de kursiyerlerimizle birlikte ilçemizde sosyal ve kültürel hayata katkı sağlamaya çaba sarf ediyoruz.”dedi.
Damar ayrıca “Bu eğitim ve öğretim yılında 15 yerleşim biriminde 50’yi aşkın noktada açılan 324 kursumuzda 7.064 kursiyere hizmet verilmiştir.
Büyüklerimizin yaşadığı ve eğitim etkinliklerimizin gerçekleştirildiği yaşlı bakım ve huzur evlerimizde ise bu yıl 3 adet kurs açılmış ve kurslarımıza 61 kursiyere eğitim hizmetleri verilmiştir.
Güre Yaşlı Bakım ve Huzur evinde El Sanatları alanında açılan Turistik ve Hediyelik Eşya Yapı kursumuzda usta öğreticimiz Filiz Can Hanım görev almıştır. Haftanın 3 günü 12 Saat olarak açılan toplam 128 saat süreli kurslarımıza 29 kursiyerimiz devam etmektedir.
Büyüklerimize saygı haftası içerisinde onlarla birlikte olmak, sohbet etmek, günlük yaşamlarının bir kesitinde vefa borcumuzu bir nebze olsun ödeyebilmek, farklı bir anı birlikte yaşamak ve paylaşmak adına böylesi bir programda sizlerle birlikteyiz”dedi.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA BUGÜN SU KESİNTİSİ YAŞANIYOR başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.