EDREMİT ÇAYI TEMİZLENİYOR - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

EDREMİT ÇAYI TEMİZLENİYOR

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Edremit ilçe merkezinden Dalyan sahiline kadar uzanan Edremit Çayı’nda DSİ tarafından temizlik çalışmalarına başlandı. Edremit Belediyesi’nin de destek verdiği çalışmaların kış sezonu öncesinde tamamlanacağı kaydedildi.

Edremit İlçesinde şehir merkezinden Zeytinli Mahallesi Dalyan sahiline kadar uzanan Edremit Çayı’nda, Devlet Su İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından temizlik ve bakım-onarım çalışmalarına başlandı.
İlçede özellikle kış aylarında yaşanan yağmurlu havalarda, taşıyıcı görevi üstlenen Edremit Çayı’nda ki gerekli temizlik ve bakımların kış mevsimi öncesinde yapılacağı kaydedildi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit’in yararına olacak her türlü iş ve işleme destek olmaya çalıştıklarını belirterek, “Kış mevsimde ki şiddetli yağışlarda taşkınların yaşanmaması için çay ve derelerin bakımları çok önem taşıyor. DSİ yetkilileri ile yaptığımız istişareler sonucunda geçtiğimiz ay birlikte yerinde inceleme yaparak gerekli tespitleri yapmıştık. Bu doğrultuda DSİ tarafından Edremit Çayı’nda temizlik ve gerekli bakımların yapılmasına başlanıldı. Bizlerde belediye olarak yürütülen çalışmalara ihtiyaç duyulan durumlarda destek veriyoruz. Bu projeleri yürüten Devlet Su İşleri (DSİ) Müdürlüğü’ne ve ilçemizin yararına olan her türlü hizmetin getirilmesine katkı veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.
Çalışmaların kış sezonu öncesinde bitirilmesi hedefleniyor.

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.