foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

EDREMİT ÇAYI TEMİZLENİYOR

timthumb
Paylaş
 

Edremit ilçe merkezinden Dalyan sahiline kadar uzanan Edremit Çayı’nda DSİ tarafından temizlik çalışmalarına başlandı. Edremit Belediyesi’nin de destek verdiği çalışmaların kış sezonu öncesinde tamamlanacağı kaydedildi.

Edremit İlçesinde şehir merkezinden Zeytinli Mahallesi Dalyan sahiline kadar uzanan Edremit Çayı’nda, Devlet Su İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından temizlik ve bakım-onarım çalışmalarına başlandı.
İlçede özellikle kış aylarında yaşanan yağmurlu havalarda, taşıyıcı görevi üstlenen Edremit Çayı’nda ki gerekli temizlik ve bakımların kış mevsimi öncesinde yapılacağı kaydedildi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Edremit’in yararına olacak her türlü iş ve işleme destek olmaya çalıştıklarını belirterek, “Kış mevsimde ki şiddetli yağışlarda taşkınların yaşanmaması için çay ve derelerin bakımları çok önem taşıyor. DSİ yetkilileri ile yaptığımız istişareler sonucunda geçtiğimiz ay birlikte yerinde inceleme yaparak gerekli tespitleri yapmıştık. Bu doğrultuda DSİ tarafından Edremit Çayı’nda temizlik ve gerekli bakımların yapılmasına başlanıldı. Bizlerde belediye olarak yürütülen çalışmalara ihtiyaç duyulan durumlarda destek veriyoruz. Bu projeleri yürüten Devlet Su İşleri (DSİ) Müdürlüğü’ne ve ilçemizin yararına olan her türlü hizmetin getirilmesine katkı veren tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum” dedi.
Çalışmaların kış sezonu öncesinde bitirilmesi hedefleniyor.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.