EDREMİT BELEDİYESİ’NİN 2016 YILI BÜTÇESİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edremit Belediyesi’nin 2016 yılı bütçesi 162 milyon 32 bin 395 lira olarak belirlendi. Belediye Başkanı Kamil Saka, “2016 yılı bütçemiz Edremit’imize ve belediyemize hayırlı olsun” dedi.

Edremit Belediyesi’nin Ekim ayı olağan toplantısının ikinci oturumunda 2016 yılı mali bütçesi görüşülerek kabul edildi. Bütçe gündemiyle toplanan ikinci oturuma saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlandı. Belediye Başkanı Kamil Saka, Ankara’da meydana gelen ve Cumhuriyet tarihinin en büyük saldırılarından birisi olan terör saldırısını bir kez daha lanetlediğini belirterek, Ankara’da ki saldırıda hayatını kaybedenlere ve son günlerde artış gösteren terör saldırılarında şehit düşen güvenlik görevlilerine başsağlığı diledi.
Bütçe görüşmelerinde Edremit Belediyesi’nin ilgili müdürlüklerinin gelir-gider bütçeleri ayrı ayrı okunarak Belediye Meclisi tarafından görüşüldü. Açık oylama ile yapılan oylamada müdürlüklerin bütçesinin çoğunluğu oy birliği ile kabul edildi.
CHP Grubu tüm müdürlüklerin bütçesine kabul oyu verirken bazı müdürlüklerin bütçesine AKP Grubu hayır, MHP Grubu ise çekimser oy verdi.
Edremit Belediyesi’nin 2016 yılı gelir bütçesi 162 milyon 32 bin 395 lira, gider bütçesi 156 milyon 928 bin 395 lira, Finansmanın Ekonomik Sınıflandırılması Bütçesi 5 milyon 50 bin lira olmak üzere toplam gider bütçesi 162 milyon 32 bin 395 lira olarak kabul edildi. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, bütçe görüşmeleri sonunda yaptığı konuşmada 2016 yılının yatırıma ağırlık verilecek bir yıl olacağını belirterek, “2015 yılı bütçesi yaraların sarılması, açıkların kapatılması ve bunun yanında öncelikli ihtiyaçların yerine getirilme bütçesi oldu.
Edremit’in malını ve imar yönünden geleceğini satmadan bütçemizi güçlendiriyoruz. Bu doğrultuda 2016 yılı Fen İşleri ile Park ve Bahçeler başta olmak üzere yatırımlara ağırlık vereceğimiz bir yıl olacak. 2016 yılı bütçesi Edremit’imize ve belediyemize hayırlı olsun” dedi.

BANDIRMA WEB TASARIM

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

EDREMİT BELEDİYESİ’NİN 2016 YILI BÜTÇESİ

Yorumlar kapalı.

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma
avşa adası otelleri
x