foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

EDREMİT BELEDİYESİ’NDEN RENGARENK KUŞ EVLERİ

EDREMİT
Paylaş
 

Edremit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından parklarda bulunan ağaçların üzerine kuşların barınması için çocuklar tarafından tasarlanmış 50 adet kuş evi yerleştirildi.

Edremit Belediyesi’nin düzenlediği Avrupa Yerel Demokrasi Haftası kapsamında  “Edremit İçin Boyuyoruz. Çocuklarla Demokrasi için boyuyoruz” etkinliğinde çocukların hayal güçlerini kullanarak boyadıkları kuş evleri ilçedeki parklara yerleştirildi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından kuşların barınması için ilk etapta çocukların tasarlamış olduğu 50 kuş evi ilçe merkezinde Faruk Serpil Parkı ve mahallelerdeki diğer parklardaki ağaçlara konuldu. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Avrupa Demokrasi Haftası’nda çocuklara ayrı bir yer verdiklerini belirterek “Çocukların demokrasiyi yakından öğrenebilmeleri için çeşitli etkinler düzenledik. Çocuklarımızın hayal güçlerini kullanarak boyadıkları kuş evleri minik dostlarımıza birer sıcak yuva oldu. Çevre, doğa ve hayvanların korunması için insan elinin ulaşamayacağı ve kuşların kendilerini güvende hissedebilecekleri uygun yerlere 50 adet kuş evini yerleştirdik” dedi.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.