EDREMİT BELEDİYESİ'NDEN ÇEVRECİ PROJE | Bandırmanın Sesi
ANKET
foto-deniz1

EDREMİT BELEDİYESİ’NDEN ÇEVRECİ PROJE

Paylaş
 

Avrupa Birliği “Türkiye’de İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirme” hibe programı kapsamında Belediyemiz ve Tüketici Hakları Derneği’nin birlikte yürüttüğü “Şehirlerde CO2 Salımını Azaltmak Amacıyla, Enerji Kullanımında Tüketici Farkındalığı ve Sorumluluğu Projesi” gerçekleştirildi.

Edremit Belediyesi’nin Avrupa Birliği “Türkiye’de İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirme” hibe programı kapsamında Tüketici Hakları Derneği ile birlikte yürüttüğü “Şehirlerde CO2 Salımını Azaltmak Amacıyla, Enerji Kullanımında Tüketici Farkındalığı ve Sorumluluğu Projesi”ninbir ayağı olan evlerde elektrik tüketimini azaltarak iklim değişikliğini önlemek amacıyla “Enerji Verimliliği Eğitimi” Edremit Meslek Yüksek Okulu’nda gerçekleştirildi. Eğitimin ilk gününde Enerji Verimliliği Çocuk Eğitimi 5-10 yaş arası çocukların katılımlarıyla yapıldı. Eğitimde çocukların evlerindeki enerji tüketiminde erken yaşta eğitilerek, ileride çevreye duyarlı bireyler olması hedeflenirken, oyun, boyama, çizgi filmler ve sürpriz hediyeler ile çocuklar “Enerji Dedektifi” olmaya hak kazandı.

Eğitimin ikinci gününde evlerde elektrik tüketimini azaltarak iklim değişikliğini önlemek amacıyla “Enerji Verimliliği Yetişkin Eğitimi” yapıldı. Edremit Meslek Yüksek Okulu Elektronik ve Otomasyon Bölüm Başkanı Serkan Sezen’in evlerde enerji tasarrufu sağlamak amacıyla verdiği eğitim sertifika töreni ile son buldu. Katılımcılar eğitimin ardından Edremit Belediyesi’nin yeni bir hizmet alanı olan ve içindeki teknolojik cihazların enerjisini güneşten alarak çalıştığı Gezici Halk Masası’nı incelediler.  Edremit Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Tamer Acar, Belediye Başkanı Kamil Saka’nın talimatları doğrultusunda projeleri hazırlayarak uygulamaya koyduklarını belirterek “Verilen eğitimin sağladığı olumlu geri dönüşümü rasyonel verilerle görebilmek için eğitimin ardından geçen 3 ayın sonucunda katılımcıların geçen sene ve bu sene Mart- Nisan – Mayıs aylarındaki tüketimlerine bakılacak. Böylelikle elde edilen veriler ile sürdürülebilir eğitim programlarımızın yaygınlaştırılmasını planlıyoruz” dedi.

Eğitime, Belediye Başkanı Kamil Saka, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ertaş, Edremit Meslek Yüksekokulu Müdürü Raif Sakin ve Belediye Meclis Üyesi Fahri Yaşar da katıldı.

Bir önceki yazımız olan 2018 Bandırma Festival Programı Belli Oldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
ANKET

BANDIRMA'DA BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?

  • AV. TOLGA TOSUN (19%, 1.059 Oylar)
  • UZAY KESKİN (18%, 1.035 Oylar)
  • BURAK BAHADIR TUZLU (16%, 923 Oylar)
  • METİN OK (16%, 899 Oylar)
  • DURSUN MİRZA (13%, 732 Oylar)
  • CEMAL ÖZTAYLAN (9%, 485 Oylar)
  • AYDIN ÖZEN (7%, 375 Oylar)
  • OZAN ONUR (2%, 133 Oylar)

Toplam oy veren: 5.858

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKANI ADAYI KİM OLMALI?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.