EDREMİT BELEDİYESİ GÜRESPOR DAYANIŞMA GECESİ | Bandırmanın Sesi
ANKET
foto-deniz1

EDREMİT BELEDİYESİ GÜRESPOR DAYANIŞMA GECESİ

Paylaş
 

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi’nde şampiyonluk mücadelesi veren Edremit Belediyesi Gürespor dayanışma gecesinde bölgenin iş, sanat ve spor dünyası bir araya geldi.

Anadolu’da kadın basketbolunun lokomotiflerinden olan Edremit Belediyesi Gürespor Kulübü tarafından Güre Mahallesi’nde ki Adrina Termal Otel’de düzenlenen dayanışma gecesi bölgenin birçok ismini bir araya getirdi. Basketbolda altyapıdan başlayarak kuruluşundan buyana 2. Lig, bugünkü adı Süper Lig olan Kadınlar 1. Ligi’nde mücadele eden ve bir dönem Avrupa Kupaları’nda ülkemizi temsil etme başarısı da gösteren Edremit Belediyesi Gürespor’a destek için düzenlenen gecesine katılım yoğun oldu. Ünlü sanatçılar İzel ve Umut Kuzey’in sahne aldığı geceye Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, CHP Edremit İlçe Başkanı Tayfun Gerkuş, Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği Başkanı Cahit İnceoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Fatma Özgirgin, Mehmet Ertaş, Metin Tunçer, belediye meclis üyeleri, işadamları, sivil toplum örgütü temsilcileri, esnaf oda başkanları, sporcular, taraftarlar ve çok sayıda davetli katıldı. Gecede Edremit Belediyesi Gürespor’a katkılarından dolayı işadamı merhum Ali Bostancıoğlu adına eşi Melahat Bostancıoğlu’na ve önceki dönem Kulüp Başkanı Ahmet Çetin’e Belediye Başkanı Kamil Saka tarafından teşekkür plaketi sunuldu.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Kulüp Başkanı Bayram Kayahan, Gürespor olarak, kızlar ve erkeklerde 14 ayrı takım olarak A takımdan altyapıda değişik kategorilerde 300’den fazla lisanslı sporcu ile mücadele ettiklerini ifade etti. Kayahan, skora dayalı başarıların değil, öncelikle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çiziği uygarlık hedefi doğrultusunda gençleri kötü alışkanlıklardan ulaştırmak, ailelerine ve toplumsa faydalı bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamak olduğunu ifade etti. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ise Güre’de 1990’lı yıllarda basketbol takımı oluşturduklarında bir belde takımı olarak 16 takımın 12’nin İstanbul takımlarından oluştuğu bugünkü süper ligde mücadele ettiklerini Avrupa Kupalarında ülkeyi temsil etmenin mutluluğunu yaşadıklarını, bugün yüzlerce gencin spor yaptığı bir kulüp olduklarını ifade etti. Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı da emeği geçenleri kutlayarak Gürespor’a başarılar diledi. Tanıtım filmi gösterimi ve ardından yönetim kurulu üyeleri ve sporcuların tanıtımı yapıldı. Konuşmaların ardından Körfez’in yerel sanatçıları Ersan, Mehtap, Macide ile rock müziğin ünlü simi Umut Kuzey, popun unutulmaz sesi İzel sahne aldı.

Bir önceki yazımız olan 2018 Bandırma Festival Programı Belli Oldu! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
ANKET

BANDIRMA'DA BELEDİYE BAŞKANI KİM OLMALI?

  • AV. TOLGA TOSUN (19%, 1.059 Oylar)
  • UZAY KESKİN (18%, 1.035 Oylar)
  • BURAK BAHADIR TUZLU (16%, 923 Oylar)
  • METİN OK (16%, 899 Oylar)
  • DURSUN MİRZA (13%, 732 Oylar)
  • CEMAL ÖZTAYLAN (9%, 485 Oylar)
  • AYDIN ÖZEN (7%, 375 Oylar)
  • OZAN ONUR (2%, 133 Oylar)

Toplam oy veren: 5.858

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

AK PARTİ BELEDİYE BAŞKANI ADAYI KİM OLMALI?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...
ozen hyundai doga-koleji-bandirma yemtar
saloni
perema2014 soylu
bandirma-com-tr gumuskonak kutlu-creative-bandirma-web-tasarim
birge cilev eken-hotel dOnce
otel10com
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.