EDİP UĞUR İSTİFA ETTİ Mİ? EDECEK Mİ?… GÖZLER ONA ÇEVRİLDİ… | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

EDİP UĞUR İSTİFA ETTİ Mİ? EDECEK Mİ?… GÖZLER ONA ÇEVRİLDİ…

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin istifası sonrası gözler Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’a çevrildi.

3 yıldır Balıkesir’de Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini üstlenen Ahmet Edip Uğur Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifası istenen isimler arasında yer alıyor.

Geçtiğimiz cuma günü manidar konuşmaları sonrası dikkatleri üzerine toplayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’un istifasının Recep Altepe’nin istifa etmesinin ardından an meselesi olduğu siyasi çevrelerce yorumlanıyor.

AHMET EDİP UĞUR KİMDİR?

Ahmet Edip Uğur 7 Nisan 1950 tarihinde Balıkesir’de doğdu. Orta Öğrenimini İstanbul IşıkLisesi’nde, Yüksek Öğrenimini İstanbul Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi Kimya Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Balıkesir Milletvekili olarak 18. Dönemde ilk kez Parlamento’ya girdi. Adalet ve Kalkınma Partisi Balıkesir Kurucu İl Başkanlığı’da yapan Ahmet Edip Uğur, 22. 23. ve 24. Dönemde üç defa üst üste Milletvekili seçildi. 2008 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve “Mali ve İdari İsler” Başkanı olarak görev yaptı.

MİLLETVEKİLİ SEÇİLDİ

Balıkesir Milletvekili olarak 18. Dönemde ilk kez Parlamento’ya girdi. Adalet ve Kalkınma Partisi Balıkesir Kurucu İl Başkanlığı’da yapan Ahmet Edip Uğur, 22. 23. ve 24. Dönemde üç defa üst üste Milletvekili seçildi. 2008 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve “Mali ve İdari İsler” Başkanı olarak görev yaptı. Ahmet Edip Uğur ve eşi Nurgül Uğur son genel seçimlerde oy vermeye birlikte gitmişlerdi.

2014’DE BAŞKAN OLDU

30 Mart 2014 Mahalli İdareler seçiminde, Adalet ve Kalkınma Partisi‘nden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Ahmet Edip Uğur , Nurgül Uğur ile evli. Ahmet Edip Uğur ile eşi Nurgül Uğur’un üç çocukları var.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA DEPREM HABERLERİ SON DAKİKA! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.