foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

EDİP UĞUR FESTİVAL STANDLARINA İZİN ÇIKMADI!

edip-ugur
Paylaş
 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur, Bandırma Belediyesinin Sahil Bandında kurmak istediği stand ve barakaların Büyükşehir zabıtalarınca engellenmesi ve yaşanan gerginlikler  üzerine  Bandırma’ya gelerek Hayal Çay Bahçesinde basın toplantısı gerçekleştirdi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur  Bandırma’nın kendileri için çok değerli olduğunu ifade eden açıklamalarıyla başladığı konuşmasında ‘’ Bandırma yı dünya kenti yapacak limanla ilgili yaptığımız çalışmalar devam ediyor. Hollandalılardan Rotterdam’la ilgili rapor aldık. Bandırma ile ilgili kendilerine araştırmalar yaptırdık. Yaptıkları bütün araştırma raporlarını bize verdiler, raporlar elimizde. Bandırma bizim için önemli  Bandırma Balıkesir’in ekonomisiyle, limanıyla, üretimiyle, ihracatıyla, ithalatıyla en büyük ilçesi, Büyükşehir olarak bizim de en çok değer verdiğimiz, ilçemiz. Bandırma gelecekte, Türkiye’nin değil Avrupa’nın en önemli limanı ve sanayicinin ilgi alanı olacaktır. Bir kent yapmak için Bandırma’ya bizde projelerimizle, çalışmalarımızla gereken önemi veriyoruz “dedi.

Edip Uğur konuşmasının devamında dün yaşanan olaylarlailgili olarak.” Maliye Bakanlığı Bandırma sahilinde bulunan ticari ve halka açıkkullanılan alanı  protokol kapsamında Büyükşehire tasarruf hakkı verdi. Bandırma Kuşcenneti Festivalimizin geçmişyıllarda olduğu gibi bu yılda tarihi bellidir Mayıs sonu Haziranın ilk günleri. Programlar etkinlikler tarih tarih belli . Kesinliklefestivale engelolmuyoruz destek oluyoruz olalım. Ama bakın burada barakaları şimdiden neden kuruyorsun. Bandırma esnafından şikayetler alıyoruz.Bizler vergi ödüyoruz.kayıtsız kontrolsüz hijyensiz ortamlar esnaflar bunu dile getirdiler. Çay satmak festival değil.Burda böyle bir provakasyonla terör havası estirmekle olmaz. Çatışma ortamı hiç bir zaman hiç kimseye yaramaz. Barakalar ,satış yerleri çay ocakları hiç bir zaman müsaade etmiyorum.” dedi.

Başkan Uğur konuşmasının sonunda “Yapılacak işlerin benzer şekilde yaptığımız gibi Akçay esnafıyla yapılan görüşmelerden sonra aldığımız kararlar gibi kontrollü düzenli sağlığa uygun yerlerin tespitiyle  birlikte tespit eder  karar alır yaparız. Nisanın 4 ünde beşinde böyle işler abesle iştigaldir. Bu işlere Bandırmalı esnafta razı değil .Çokşikayet alıyoruz .Esnaf odaları Bandırmalılar da razı değil bu şekilde. Eğer  70 -80 binlira gelir gelsin diye böyle işelr  yapılyorsa ben vereyim” şeklinde konuştu.

BANDIRMA GERÇEK – SERHAT OZAR

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.