EDİP UĞUR "BANDIRMA'YI ROTTERDAM YAPACAĞIZ" - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

EDİP UĞUR “BANDIRMA’YI ROTTERDAM YAPACAĞIZ”

Paylaş
 
google haberlerde takip et
1. Uluslararası Marmara Adalar Heykel Sempozyumu için Marmara Adası’na giden Edip Uğur, halktan yoğun ilgi gördü. Uğur, kendisine gezi boyunca eşlik eden basın mensupları ile de samimi bir sohbet gerçekleştirdi. 
Balıkesir Büyükşehir ve Marmara Adalar Belediyesi işbirliği ile bu yıl ilk kez düzenlenen ve yerli-yabancı pek çok sanatçının eserlerinin yer aldığı Heykel Sempozyumu, Saraylar Beldesi’nde düzenlendi. Sempozyumda bir konuşma yapan Prof. Dr. Ferit Özşen, izleyicilere mermer ve heykeller hakkında kısa bir bilgi verdikten sonra sempozyumun amaçlarına değindi. Viyana’daki öğrenim hayatından sonra bu işi Türkiye’de yapmayı kafasına koyduğunu belirten Özşen, Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur’dan alanıyla ilgili bir yer tahsis edilmesi için ricada bulundu. Daha sonra söz alan Uğur, “Balıkesir’i geliştirecek her türlü projeyi destekliyoruz. Ferit Hocama istediği atölyeyi yapacağıma dair söz veriyorum. Bugün burada eserleri ile yer alan yerli ve yabancı tüm sanatçılara emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi. Sempozyumda söz alan Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy ise konuşmasında emeği geçenlere ve her zaman kendilerini destekleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’a teşekkür etti.
“SORUNLAR TAK DİYE BİTEMEZ”
50 yıldır biriken sorunların birdenbire bitemeyeceğini belirten Uğur, projelerin Avrupa Birliği’nden alınan fonlar ile bir an önce hayata geçirileceğini söyledi. Arıtma tesislerinin bu yıl tek tek hizmete geçmeye başladığını da sözlerine ekleyen Başkan Uğur, 60 bin nüfusa göre yapılmış bir arıtma sistemini 500 bin kişiyi karşılamasının imkansız olduğunun altını çizdikten sonra, “Şu ana kadar 170 milyon lira harcadık, , projelendirme çalışmaları ile ilgili olarak İller ve Dünya Bankası’yla görüşmeler yapmaya devam ediyoruz.” diye konuştu.
“FABRİKA KONUSUNU ÇARPITMAYA ÇALIŞANLAR VAR”
Balıkesir’i büyütebilmek için yatırımın şart olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı A. Edip Uğur, önümüzdeki günlerde faaliyete geçecek olan Albayrak Şirketler Grubu’na satılan Seka Kağıt Fabrikası ile ilgili olarak da şöyle konuştu: “Edip Uğur, fabrika yaptırıyor diye çarpıtmalar yapılıyor. Evet, Balıkesir’de bu fabrikanın yapılması için çok çaba sarf ettim. Çünkü açılan her fabrika yeni istihdam alanı demek. Bu fabrika ben olmasam gelmiyordu. Adam orada koyun bakacaktı.  En az 70-80 milyon dolarlık bir yatırım bu. Balıkesir’i büyütebilmemiz için bu yatırımlar şart.”
“BANDIRMA’YI ROTTERDAM YAPACAĞIZ”
1 milyon nüfuslu bir Bandırma hedeflediklerinin altını çizen Başkan Uğur,” Para yok dediler. Balıkesir’in taşı toprağı altın. Marmara Denizi adeta altın yüzük, yabancılar buraya gold ring diyor.  Bandırma Limanı; demiryolu, karayolu ve havayolu ulaşımında bir kesişme noktası. Anadolu’yu, Marmara Denizi üzerinden, İstanbul ve Tekirdağ’a bağlayan bir çıkış kapısı olması bakımından stratejik bir öneme sahip. Rıhtımlara kadar uzanan ulusal demir yolu bağlantısı ile kolay ve ekonomik ulaşım imkanı sağlayan limanımız, iyi projeler ve iyi bir planlamayla, ortak liman olabilir. Bandırma’yı yeni Rotterdam haline getireceğiz.” dedi.
“BİZ LAFLA İŞ YAPMAYIZ”
Balıkesir’in en fazla istihdam sağlayan firmasının yaklaşık 2700 kişi ile Banvit olduğunu belirten Başkan Uğur, Balıkesir Belediyesi olarak 4700’e yakın kişiye istihdam alanı sağlayarak, bu sayının çok üstüne çıktıklarını sözlerine ekledi. İdeolojik olarak hareket etmediklerini de özellikle vurgulayan Uğur, “Sağ veya sol görüşlü diye insanları ayırmadık. İçki içiyor, başka partiye oy vermiş bizim için önemli değil. Biz insanların yaptıkları işe bakıyoruz. Asla lafla iş yapmadık. Hep işimize baktık.” diye konuştu.
Sohbet esnasında paralel yapıya da değinen Uğur, böyle bir yapılanmaya asla müsaade etmeyeceklerini özellikle vurguladı.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.