EDİP UĞUR BAĞIMSIZ OLARAK MI BAŞKANLIĞA DEVAM EDECEK? | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

EDİP UĞUR BAĞIMSIZ OLARAK MI BAŞKANLIĞA DEVAM EDECEK?

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifası istenen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Edip Uğur’un, dün yaptığı konuşmada, bir detay dikkati çekti. Tören alanında Atatürk’ün ve Başkan Uğur’un dev posterleri yer alırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posterinin olmadığı görüldü. Bu durum siyasi çevrelerce acaba Başkan Uğur’un “sadece partisinden istifa ederek göreve bağımsız olarak mı devam edeceği” sorularını akıllara getirdi?

“BU İŞTE VEFADA VAR, VEDADA!”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istifasını istediği belediye başkanları arasında yer alan Edip Uğur, “İrade-i külliye bütün iradelerin üzerindedir. Bu işin içinde vefa da var, veda da” dedi.

Uğur’un dün, Altıeylül ilçesinde yapılacak yaşam merkezi Avlu Balıkesir’in 2’nci etap temel atma töreninde istifasını açıklaması bekleniyordu. Ancak, ağzından ‘istifa’ kelimesi çıkmayan Uğur, “İrade-i külliye bütün iradelerin üzerindedir. Bu işin içinde vefa da var, veda da. Ben, Balıkesir için, ülkem için hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

Bir gazetecinin, “Veda gibi bir konuşma yaptınız. İstifa anlamına mı geliyor?” sorusu üzerine Uğur, “Soru almıyorum. Konuşacaklarımı söyledim” dedi.

0505411174678

Tören alanında Atatürk’ün ve Başkan Uğur’un posterleri yer alırken, alışılmışın aksine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın posteri bu kez yoktu.

Haber foto :Dha

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.