Edincikli Zeytin Üreticisinin Su Sorunu Çözülüyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Edincik 775 Sayılı Marmarabirlik Zeytin Tarım Satış Kooperatifi  Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özçakır Edincik’te yaşanan su sıkıntısının Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı sondaj çalışmaları sonrası ortadan kalkacağını açıkladı.

Yapılan açıklamada;

BANDIRMA WEB TASARIM

“Edincik bölgemizde uzun yıllardır yaşanan su sıkıntısından dolayı zeytinde verim düşüklüğü ve zirai mücadelede su sıkıntıları yaşanmaktadır. Bu kapsamda 2022 yılında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız görüşmeler neticesinde Edincik Mahallemizde zeytinliklerin ilaçlanmasında yaşanan su sıkıntılarına çözüm olması açısından arazide sondaj yapılacak su noktalarının tespiti için etüt çalışmalarına başlamıştık. Yapılan çalışmalar neticesinde tespit edilen noktalarda nisan ayının sonu itibarı ile sondaj çalışmaları başlamış olup ilk sondaj noktasındaki çalışma tamamlanmış ve 150 metre derinlikte saniyede 20 Litre suya erişmiş bulunmaktayız. İkinci noktadaki sondaj çalışması bugün itibarı ile devam etmekte olup en kısa sürede tamamlanarak bölgemizdeki zeytin üreticilerinin kullanımına sunulacaktır.” denildi.

Edincik 775 Sayılı Marmarabirlik Zeytin Tarım Satış Kooperatifi  Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özçakır, “Bu konuda her daim bizden desteklerini esirgemeyen Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Yücel Yılmaz’a, Kırsal Hizmetler Daire Başkanı Sayın Serkan Akça ve çalışma arkadaşlarına, Bandırma İlçe Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Koray Başa ’ya Edincikli zeytin üreticileri adına çok teşekkür ederim. Çalışmalarımız bundan sonrada tüm hızıyla devam edecektir” dedi.

Bir önceki yazımız olan Ali Taylan Öztaylan'dan İlk Açıklama Geldi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Edincikli Zeytin Üreticisinin Su Sorunu Çözülüyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma