Edincik Zeytin Kooperatifi'nde mali genel kurul | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

Edincik Zeytin Kooperatifi’nde mali genel kurul

Paylaş
 

775 Edincik Zeytin Satış Kooperatifi’nin mali genel kurulu yapıldı. Genel kurulda konuşan Kooperatif Başkanı Mehmet Özçakır, kampanya döneminde 2 bin 856 ton Gemlik, bin 324 ton su tipi ve 120 ton yeşil olmak üzere toplam 4 bin 300 ton zeytin alımı gerçekleştirdiklerini söyledi.
Alınan ürün bedeli karşılığında ortaklara toplam 20 milyon TL ödemek yaptıklarını açıklayan Özçakır, 3 bin ortağa ürün bedellerinin son taksitinin de 19 Şubat 2016 tarihi itibariyle ödendiğini kaydetti. Özçakır “Kooperatifimize yakışır yeni bir idari bina ve geçen yılki genel kurulda sözünü verdiğimiz 5 bin ton kapasiteli lisanslı depoların yapılmasıyla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Yaz döneminde temelini atmayı planlıyoruz” dedi.
Özçakır devamında şunları söyledi “Kampanya döneminin bitmesiyle birlikte başlattığımız gübre yardımları geçen yıla oranla yüzde 70 oranında bir artış göstermiştir. Geçen yıl başlatmış olduğumuz ekipman yardımlarını bu yılda sürdürmeyi hedefliyoruz. Bu yıl kooperatifimizin 40.yılıdır. Bu süre içerisinde emeği geçen tüm kurucularımıza, yöneticilerimize, ortaklarımıza ve personelimize teşekkürü bir borç bilirim”
Yapılan konuşmaların ardından kooperatifin 2015/2016 yılı çalışma programı ile 2014-2015 kesin bütçesi görüşülerek karara bağlandı.

Bir önceki yazımız olan BANDIRMA'DA UYUŞTURUCU OPERASYONU başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.