Düzenli Kitap Okumanın Faydaları | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

Düzenli Kitap Okumanın Faydaları

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Kitap okumak, fizyolojik, psikolojik, sosyolojik olarak hayatımızı etkiliyor. Peki düzenli kitap okuduğumuzda hayatımız nasıl etkilenir?

Bir vitamini ağzınıza attığınızı ve sonra üzerine bir bardak su içtiğinizi düşünün. Vitamin tableti yutuşunuz, suyun boğazdan yemek borusuna akışı… Sonra bunu bir düzen içinde sürekli hale getirdiğinizi düşünün. Vitaminin zamanla bünyenize etkisini nasıl da bir sistem içinde hissedersiniz. İşte kitap okuyor olmak da böyle bir şey. Yuttuğunuz her cümle, beyninizi, kalbinizi,ruhunuzu iyileştirecek…

Sağlıklı beyin

– Düzenli olarak kitap okuduğunuzda, daha sağlıklı bir beyne sahip olacaksınız.

– Okurken belki fark etmezsiniz, ama kelime dağarcığınız dost sohbetlerinde zamanla sizi bile şaşırtır. Kendinizi daha zeki hissedersiniz.

– Bu zeka gelişimi iş hayatınızda bir yükselişe de zemin hazırlar. Çünkü sağlıklı bir beyne sahip olmak, daha çok çalışma isteği uyandıracaktır.

Hayal gücü

– Kitap, yalnız kalmanın aslında insana güzellikler katabileceğini, fiziksel yalnızlığın bizi sürükleyeceği girdaptan hayal gücümüzle çıkabileceğimizi öğretir. Kişi doğru kitapları seçtiğinde depresyon sürecini de yönetebilir.

– Vizyona girecek filmler hakkında çok fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Çünkü kitabını okumuşsunuzdur. Filme de beyninizin içinde kendinize özel çektiğiniz filmle kıyaslama yapmak için girersiniz.

Yaratıcılık ve sorumluluk

– Her zaman yaşamak gerekmez, bazen de şahit olursunuz. Kitap okuyarak şahit olduğumuz olaylar ve hayatlar, bize hayatımız adına ders çıkarma imkanı verir.

– Artan bilgi birikiminiz, yaratıcılığınızı geliştirir ve sorumluluk sahibi bir birey olmanıza yardımcı olur.

– Çocuk yaşta başlayan kitap okuma etkinlikleri, hayal gücü her şeye açık çocuğun daha sağlıklı bir hayata hazırlanmasına yardımcı olur.

Kadinvekadin.net

Bir önceki yazımız olan Bandırma Web Tasarım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.