DURSUNBEY'DE SAĞLIKLI YAŞAM KOŞUSU | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

DURSUNBEY’DE SAĞLIKLI YAŞAM KOŞUSU

Paylaş
 

Dursunbey Belediyesi ve Atatürk Ortaokulu tarafından sürdürülen ‘Ailenle Kucaklaş Zararlı Maddelerden Uzaklaş’ projesi kapsamında okullar arası sağlıklı yaşam koşusu gerçekleştirildi.

Dursunbey Atatürk ortaokulu tarafından hazırlanan Dursunbey Belediyesi tarafından da eş finansmanı sağlanan ‘Ailenle Kucaklaş Zararlı Maddelerden Uzaklaş’ projesi hayata geçirildi. Daha önce birçok ünlü ismin destek verdiği proje kapsamında geçtiğimiz hafta sonu Hıdırlık Aktif Yaşam parkında bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Dursunbey Kaymakamı Yaşar Aksanyar, Dursunbey Belediye Başkan Yardımcısı Sadettin Aslan, Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Söbüoğlu, Vacit Kahvecioğlu, Dursunbey Emniyet Müdürü Erol Akar, Okul Müdürleri ve öğretmenleri, öğrenciler ve velileri katıldı.
Etkinlikte ilk olarak okullar arası 4 x 800 metre bayrak yarışı müsabakası gerçekleşti. Çekişmeli bir yarışa ev sahipliği yapan etkinlikte bayrak yarışı galip bitiren takım Yatılı Bölge Okulu (YBO) oldu. Bayrak yarışında ikinci takım Atatürk Ortaokulu, üçüncü takım ise İmam Hatip Ortaokulu oldu. Yapılan yarışların ardından ise protokolün de katılımı ile Sağlıklı yaşam yürüyüşü gerçekleştirildi. 800 metrelik yürüyüşün ardından ise madalya törenine geçildi. Sağlıklı yaşam koşusunda derece elde eden takımlara kupa ve madalyaları katılımcılar tarafından verildi.
Etkinlik ve proje hakkında açıklama yapan Dursunbey Kaymakamı Yaşar Aksanyar bu projeyi gerçekleştiren Dursunbey Belediyesi ve Atatürk Ortaokulunu kutladı. Kaymakam Aksanyar “ Günümüzde ismini dahi zikretmek istemediğimiz bağımlılıklar toplumumuzu ziyadesiyle rahatsız ediyor. Toplum aktiviteden uzak, hareketten uzak ve bağımlılıklara teslim olmuş bir yere doğru gidiyor. Bu boşluğu tespit edip kestiren başta Uğur Satılma hocama, Hacer, Esna Hocama ve onlara destek veren Dursunbey Belediye Başkanımız Ramazan Bahçavan’a teşekkür ediyorum” dedi.

Bir önceki yazımız olan KOCA SEYİT SOMA’DA SAHNELENDİ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.