DURSUN MİRZA’NIN 2016 YENİ YIL KUTLAMA MESAJI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mutlu bir gelecek, ülkemiz ve tüm insanlık için aydınlık günler beklentilerimizi, yeni bir yılın başlangıcında daha da güçlendirerek umudumuzu yarınlara taşıyoruz. Acı ve tatlı olayları, sevindirici gelişmeleri, mutluluk veren anıları ile bir yılı daha geride bırakıyor, umudumuzu koruyarak, huzur içinde yeni bir yıla girmenin coşkusunu yaşıyoruz. Ülkemiz zorlu bir dönemden geçse de, insanlarımız ekonomik sıkıntılarla boğuşmak zorunda da kalsa, gelecek için ümidimizi koruyoruz. Bu zor günler elbet geçecek ve ülkemiz aydınlığa ulaşacaktır. Bundan hiçbir kuşku duymuyoruz.

Her yeni bir yıl, beklentiler ve hedefler yönünden, bireyler, toplumlar ve ülkeler için farklı anlamlarla yüklüdür. 2016 yılının Bandırmamız, bölgemiz ve ülkemiz için sevgi, barış, dostluk, kardeşlik duygularıyla insanların kucaklaştığı bir yıl olmasını diliyorum.

BANDIRMA WEB TASARIM

Sevgili Bandırmalılar,

Bandırma yeni yıla umutla giriyor. Halkımızın, sorunlarına çözüm bulacağına inandığı kadroları göreve taşıdığı yerel seçimler sonrası, bu kentte bir değişim başladı. En iyiye, en güzele doğru hızla süren bu değişim, 2016 yılında da hız kesmeyecek. Yeni yıl, belediye hizmetleri konusunda Bandırma’da yepyeni atılımların gerçekleştirildiği bir dönem olacak.

Belediye hizmetleri açısından değerlendirdiğimizde, 2015 yılının da başarılı bir dönem olduğu görülecektir. Belediye bütçesi akılcı ve bu kentin gerçek ihtiyaçları düşünülerek yapılan harcamalarla en doğru biçimde yönetilmiş, Belediye hizmetlerinde kalite her geçen yıl biraz daha arttırılmıştır. İnsana değer veren, her düşünceye eşit uzaklıkta ve sevgiyle yaklaşan bir yönetim anlayışıyla, halkımızla bütünleşilmiştir.

Seçildiğimiz günden bu yana geçen süre zarfında sizlerden aldığımız güç ve yetkiyle, insana değer veren, her türlü düşünceye eşit uzaklıkta ve sevgiyle yaklaşan bir yönetim anlayışıyla çok önemli hizmetleri gerçekleştirdik. Bandırma gibi bölgesinde öncü, her geçen gün daha da büyüyen ve gelişen bir kente projelerimizle katkı sunmak ve geleceğine yön vermek en büyük hedefimiz oldu.

Bu süreçte önümüze çıkan başta Büyükşehir Yasasından kaynaklı sorunlar, bizleri kararlılığımızdan asla geri çevirmedi. Elbette Belediyemiz gelirlerindeki azalmalar birtakım zorluklar çıkardı ancak sizlere sözünü verdiğimiz projelerimizi hayata geçirme düşüncemizden asla geri adım atmadık.

Sevgili hemşerilerim;

Hepimizin yakından bildiği Büyükşehir Yasası ve sonrasında yasasın uygulamalarıyla Bandırma gibi birçok İlçe Belediyesi’nin gelirlerinde yarı yarıya azalmalar meydana geldi. Özelikle Bandırma gibi sanayisiyle, tarımsal üretimiyle, ekonomik gelişmişliğiyle, ulaşım avantajlarıyla, nüfusuyla ve diğer gelişmişlik kriterleriyle birçok ilin çok çok önünde olan bir kentin geleceğini bu yasa oldukça olumsuz yönde etkiledi.

Ancak bu olumsuz tablo karşısında bizler yaşadığımız kente Bandırmamıza olan hizmet aşkımızdan asla geri adım atmadık. Bunun en güzel örneği, uzun yıllar kentimizin ihtiyaç duyduğu Yeni ve Modern bir Kapalı Pazar Yeri Projesi oldu. Proje inşaatına 2015 yılının Şubat ayında başladık. Aradan geçen yaklaşık bir yıllık sürenin ardından Pazar Alanı ve Düğün Salonu kısmıyla iki bölüm halinde olan projenin %60’ı tamamlandı. Ana bölüm olan Kapalı Pazar Yeri alanının inşaatı %90’ı bitmiş durumda. Diğer bölüm olan Düğün Salonunun da % 17’lik kısmı tamamlandı. Hedeflediğimiz tarih olan Temmuz 2016’da projemizi tamamlayıp halkımızın hizmetine sunacağız ve Bandırmamıza yeni ve modern bir Kapalı Pazar Yerini kazandırmış olacağız.

Bunla birlikte halkımıza sözünü verdiğimiz başka bir projemizde HOBİ Bahçesi projemizdi. Bu projemiz ile ilgili çalışmalarımızı başlattık. Bandırma Çanakkale yolu üzerinde Recep Gencer Teknik Lisesi karşısında yer alan Belediyemiz arazisinde yapımına başladığımız projemizde ekiplerimiz bölgede çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Bu projemizde siz değerli halkımıza günlük yaşamın stresinden uzaklaşabilme ve tarımsal üretim yapabilme imkânı sunmuş olacağız.

Bölgemizi yakından ilgilendiren ve etkileri son derece vahim sonuçlar doğuracağına inandığımız Şirinçavuş Mahallemizde yapılması planlanan Termik Santrali gibi bu tür bir enerji yatırımına karşın bizler Bandırma’nın yerel yönetimi olarak doğayla barışık ve yenilenebilir enerji yatırımlarının tercih edilmesinden yanayız.

Bu amaçla bu tür enerji yatırımlarımızı hayata geçirmek için 2015 yılında önemli adımlar attık. Bunların başında Güneş Enerjisini Elektrik Enerjisine dönüştüren Güneş Enerjisi Projesi geliyor. Belediyemiz Proje Etüt Müdürlüğümüz yer belirleme ve projeyle ilgili diğer çalışmalara son şeklini verdi. Resmi prosedürlerin tamamlanmasıyla birlikte çevreye duyarlı Güneş Enerjisi Projesini inşa çalışmalarına başlayacağız.

Bu projelerimizle birlikte geride kalan 2015 yılında Belediye ekiplerimiz kentimizi dörtbir yanında çalışmalarını sürdürdü. Kentimizi güzelleştirme çabaları kapsamında gerçekleştirilen yol yapım çalışmalarımız, park bahçe düzenlemelerimiz, yeni çocuk parklarımız, yeni oyun alanlarımız, hayvan barınağında yapılan yeni düzenlemeler geride bıraktığımız 2015 yılı içerisinde yerine getirdiğimiz çalışmalar arasında yer aldı. Ayrıca insan odaklı sosyal projelerimizden olan Eğitim Destek Evi’nin her geçen gün artan başarıları 2015 yılında da devam etti. Kültür ve Sanat Etkinliklerimiz, Festival ve Ramazan ayı programlarımız, okullarımıza sunduğumuz hizmetleriz geçtiğimiz yıl olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da sizlerle buluşturmayı sürdüreceğiz.

Değerli Hemşerilerim;

Sizlerin bize güveni ve desteğiyle yoğun bir çalışma süreciyle geçirdiğimiz 2015 yılını geride bıraktık. Önümüzdeki yıllarda sizlerin desteğiyle daha güzel çalışmalara imza atacağız ve Bandırmamızı yarınlara hep birlikte taşıyacağız. Bu düşüncelerimle 2016 yılının tüm beklenti ve umutlarınızın gerçekleştiği, barış, kardeşlik ve mutluluk dolu bir yıl olması dileğiyle Yeni Yılınızı kutlarım.

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
DURSUN MİRZA’NIN 2016 YENİ YIL KUTLAMA MESAJI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma