DURSUN MİRZA:"GÜZELLİKLER SANATLA YARATILIR" | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

DURSUN MİRZA:”GÜZELLİKLER SANATLA YARATILIR”

Paylaş
 
google haberlerde takip et

SANATÇILARIMIZA SAHİP ÇIKMALIYIZ

‘Sobe’ ve ‘Ey Hayat’ isimli şiir kitaplarının tanıtım ve imza gününü gerçekleştirdiğimiz Bandırmalı Şairimiz Ahmet Batu’nun, bu yıl çıkarttığı ‘Yıldız Yağmuru’ isimli şiir kitabının basımı Bandırma Belediyesi tarafından gerçekleştirildi. Şair Ahmet Batu, kitabının basımında sunduğu imkanlar ve desteğinden dolayı Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.

Bir ülkenin ekonomik ve toplumsal kalkınmasının, ancak o ülkenin kültürel kalkınmasıyla olabileceğini belirten Başkan Mirza; “Güzellikler sanatla yaratılır. Yaşamı yüceltmek daha anlamlı kılmak sanatla olanaklıdır. Bizde Bandırmamızı sanat kenti haline getirmek için aralıksız çalışmalarımıza devam ediyoruz. Restore ettiğimiz ve yenileyerek yeniden hizmete aldığımız binalarda “Bandırma Belediyesi Kültür Sanat Etkinlikleri” adı altında çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Sanata ve Sanatçıya sahip çıkıyoruz. Memleketlimiz olan ünlü şair ve bestekar Ahmet Batu’nun “Yıldız Yağmuru” isimli kitabını bastırarak kendisine destek oluyoruz. Bu eseri sanatseverler ile buluşturduğu için kendisini tebrik ediyorum ve başarıların devamını diliyorum.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.