foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

DURSUN MİRZA: DESTEĞİMİZ DEVAM EDİYOR

icerik_IMG_9592_MANYET
Paylaş
 

Bandırma’nın Ergili mahallesi yakınında bulunan Daskyleion Antik Kentte kazı çalışmalarını sürdüren kazı ekibi, Belediye Başkanı Dursun Mirza’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette Kazı Ekibi Başkanı Doç. Dr. Kaan İren ve Kazı Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Sedef Çokay Kepçe yer aldı.

Doç. Dr. Kaan İren ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada, Daskyleion Antik Kentinde kazı çalışmalarının bu yıl 29. Yılına girdiğini belirterek bu konuyla ilgili Belediye Başkanı Dursun Mirza’ya nezaket ve destek istemek amacıyla ziyaret gerçekleştirdiklerini söyledi.

Gerçekleştirilen ziyaretten dolayı mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Dursun Mirza devam eden kazı çalışmalarının önemine değinerek 29 yıllık bir sürede tarihe ışık tutacak çok sayıda eserin gün yüzüne çıkartıldığını söyledi.

Başkan Mirza: “Daskyleion ve bu bölgede devam eden kazı çalışmalarını tarihin gün yüzüne çıkartılması adına çok önemli buluyorum. Devam eden kazı çalışmalarıyla birlikte çok sayıda eser ortaya çıkartıldı. Ayrıca bu eserler bölgemizin turizme açılması açıdan önemli katkı sunacaktır.  Elbette Bandırma Belediyesi olarak kendi imkanlarımız dahilinde kültürel ve tarihsel miraslarımıza sahip çıkmanın önemine her zaman inanmış bir yerel yönetim olduk. İmkanlarımız ölçüsünde kazı çalışmalarına katkı sunmaya hazırız” dedi.

Bir önceki yazımız olan Gazeteci Mustafa Yamaner ile Yıldızlar Geçidi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.