DÜNYA ORMANCILIK GÜNÜ KUTLANIYOR… | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

DÜNYA ORMANCILIK GÜNÜ KUTLANIYOR…

Paylaş
 

21-26 Mart Dünya Ormancılık Haftası nedeniyle Bandırma Orman İşletme Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinliklerle Dünya Orman haftası kutlanıyor.
Bandırma Orman İşletme Şube Müdürlüğü tarafından Cumhuriyet Meydanında ücretsiz fıstık çamı ve diğer yapraklı fidanlar dağıtıldı. Orman İşletme Şube Müdürü Taner Nişancı’ nın da katıldığı fidan dağıtımına öğrenciler ve vatandaşlarda katıldı.

Bandırma Orman İşletme Şube Müdürü Taner Nişancı 21-26 Mart Dünya Ormancılık Haftası hakkında da değerlendirmelerde bulundu.
21-26 Mart Dünya Orman Haftasını En Güzel Şekilde Değerlendirmek İstiyoruz.

Taner Nişancı konuşmasında şunları söyledi; “21-26 Mart Dünya Orman Haftasını en güzel şekilde değerlendirmek istiyoruz. Bu meydanda bir tanıtım aracımız var, öğrencilere yönelik Ormanla ilgili görsellerimiz var, aynı zamanda ücretsiz olarak fidan dağıtıyoruz. Fıstık çamı ve diğer yapraklı tür fidanlardan. Saat 15.00 de Şirin çavuş mahallesinde Musakça yol ayrımında Dünya Ağaç Bayramı vesilesiyle dikim törenimizi gerçekleştireceğiz. O bölge de gelir getirici bir çalışmamız oldu. Köylümüze zeytin ağaçlandırması yaptık. Kendilerine sertitifika’larıyla birlikte dağıttık. 49 yıllığına kullanım haklarını veriyoruz. Bakanlığımızın da bize bir 49 yıllığına sözü var. 98 yıl boyunca o fidanlar köylümüzün kullanımında olacaktır. Yetiştirdiklerini değerlendirecek ekonomiye de katkı, köylümüze de katkısı olacağından eminim”dedi. Bu haftayı bu şekilde değerlendireceklerini söyleyen Taner Nişancı Herkesin Dünya Ormancılık Haftasını kutladı.

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2020 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.