foto-deniz1

DR.SELİM PANÇ “TERMİK SANTRAL ERDEK KÖRFEZİNİ OLUMSUZ ETKİLER”

selim-pan-ğ-630x378
Paylaş
 

Balıkesir Tabipler Odası Bandırma Temsilcisi Dr. Selim Panç, yaptığı açıklamada, Tabipler Odası olarak Bandırma’nın Şirinçavuş Mahallesine yapılması planlanan termik santrale karşı olduklarını söyledi.

Panç “Ülke olarak kalkınmada ucuz enerji üretmenin gerekliliğini biliyoruz. Ancak sanayi tesislerinin yerleşim planları yapılırken olası çevre etkilerinin de göz önünde bulundurulması gereklidir. Termik santrallerin insan ve çevre sağlığını tehdit ettiği herkes tarafından bilinmektedir. Kurulmak istenen termik santral Erdek Körfezini olumsuz yönde etkileyeceği aşikârdır” dedi.

Şirincavuş Mahallesine kurulacak olan termik santralinin Bandırma, Gönen ve Manyas ilçelerindeki hava kalitesini de olumsuz yönde etkileyeceğini öne süren Panç “Termik santral aynı zamanda binlerce km uzaklıktaki yerleşim yerlerine asit yağmurlarının yapmasına neden olacaktır. Bu durum tarım alanlarının da olumsuz yönde etkilenmesine neden olacaktır. Bölgemizde yaşayan insanların en temel hakkı olan sağlıklı bir çevrede yaşama hakkı termik santralle birlikte ellerinden alınacaktır. Balıkesir Tabipler Odası Bandırma temsilciliği olarak Şirinçavuş Mahallesinde termik santral kurulmasına karşıyız” ifadesini kullandı.

Bir önceki yazımız olan GRAND ASYA OTELİ YENİDEN SATIŞA ÇIKTI! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar marina1
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.