DR.SELİM PANÇ “TERMİK SANTRAL ERDEK KÖRFEZİNİ OLUMSUZ ETKİLER”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Balıkesir Tabipler Odası Bandırma Temsilcisi Dr. Selim Panç, yaptığı açıklamada, Tabipler Odası olarak Bandırma’nın Şirinçavuş Mahallesine yapılması planlanan termik santrale karşı olduklarını söyledi.

Panç “Ülke olarak kalkınmada ucuz enerji üretmenin gerekliliğini biliyoruz. Ancak sanayi tesislerinin yerleşim planları yapılırken olası çevre etkilerinin de göz önünde bulundurulması gereklidir. Termik santrallerin insan ve çevre sağlığını tehdit ettiği herkes tarafından bilinmektedir. Kurulmak istenen termik santral Erdek Körfezini olumsuz yönde etkileyeceği aşikârdır” dedi.

BANDIRMA WEB TASARIM

Şirincavuş Mahallesine kurulacak olan termik santralinin Bandırma, Gönen ve Manyas ilçelerindeki hava kalitesini de olumsuz yönde etkileyeceğini öne süren Panç “Termik santral aynı zamanda binlerce km uzaklıktaki yerleşim yerlerine asit yağmurlarının yapmasına neden olacaktır. Bu durum tarım alanlarının da olumsuz yönde etkilenmesine neden olacaktır. Bölgemizde yaşayan insanların en temel hakkı olan sağlıklı bir çevrede yaşama hakkı termik santralle birlikte ellerinden alınacaktır. Balıkesir Tabipler Odası Bandırma temsilciliği olarak Şirinçavuş Mahallesinde termik santral kurulmasına karşıyız” ifadesini kullandı.

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
DR.SELİM PANÇ “TERMİK SANTRAL ERDEK KÖRFEZİNİ OLUMSUZ ETKİLER”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

foto deniz bandırma
kutlu creative bandırma