foto-deniz1

DR. SELİM PANÇ : ŞEHİTLER ARASINDA AYRIM YAPILMAMALI

19399064_10155399733914725_3604814760435442320_n
Paylaş
 

Bandırma Belediyesi ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi Doktor Selim Panç yaptığı açıklamada “Şehitler arasında ayrımcılık yapılmamalı” dedi.

Panç: “Balıkesir Susurluk İlçesi, Göbel mahallesinde Şehidimiz Uzm.Çvş. Erbil ARSLAN’ı ebediyete uğurladık. Cenaze Töreni Şehidimize yakışır şekilde organize edilmiş, binlerce yurttaşımız törene katılmıştır. Şehidimizi ebediyete yolcu ederken Balıkesir il müftü yardımcısı Ramazan Topçan ‘’özellikle 15 Temmuz şehitlerini’’ öne çıkararak yad etmiştir. Bu tutumunun kasıtlı olduğunu, Şehitler arasında ayrım yaptığını düşünüyorum. Bu tutumu cenazeye katılan halkımızın da büyük tepkisini çekmiştir. Tabi ki 15 Temmuz darbesini önlemeye çalışan Şehitlerde bizim şehitlerimizdir. Oysaki bu ülke Çanakkale ve Kurtuluş savaşından bu güne kadar , bu vatan uğruna binlerce Şehit vermiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu vatan uğruna canını feda eden binlerce şehitten bahsedilmemiştir. Şehitlerimiz arasında ayrım asla yapılmamalıdır.
Balıkesir müftü yardımcısının özellikle ‘’15 Temmuz şehitleri’’ diye başlayıp şehitlerimiz arasında yapmış olduğu ayrımcı tutumunu kabul etmiyor, bu tutumun tekerrür etmemesi için yetkili mercileri göreve davet ediyorum.” dedi

Bir önceki yazımız olan BAŞKAN ADAYI KARLAHAN: UĞUR HOCA İLE ÇALIŞIRIZ başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
ozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar marina1
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.