DR. SELİM PANÇ : ŞEHİTLER ARASINDA AYRIM YAPILMAMALI | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1
grand serenay hotel

DR. SELİM PANÇ : ŞEHİTLER ARASINDA AYRIM YAPILMAMALI

Paylaş
 

Bandırma Belediyesi ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi Doktor Selim Panç yaptığı açıklamada “Şehitler arasında ayrımcılık yapılmamalı” dedi.

Panç: “Balıkesir Susurluk İlçesi, Göbel mahallesinde Şehidimiz Uzm.Çvş. Erbil ARSLAN’ı ebediyete uğurladık. Cenaze Töreni Şehidimize yakışır şekilde organize edilmiş, binlerce yurttaşımız törene katılmıştır. Şehidimizi ebediyete yolcu ederken Balıkesir il müftü yardımcısı Ramazan Topçan ‘’özellikle 15 Temmuz şehitlerini’’ öne çıkararak yad etmiştir. Bu tutumunun kasıtlı olduğunu, Şehitler arasında ayrım yaptığını düşünüyorum. Bu tutumu cenazeye katılan halkımızın da büyük tepkisini çekmiştir. Tabi ki 15 Temmuz darbesini önlemeye çalışan Şehitlerde bizim şehitlerimizdir. Oysaki bu ülke Çanakkale ve Kurtuluş savaşından bu güne kadar , bu vatan uğruna binlerce Şehit vermiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bu vatan uğruna canını feda eden binlerce şehitten bahsedilmemiştir. Şehitlerimiz arasında ayrım asla yapılmamalıdır.
Balıkesir müftü yardımcısının özellikle ‘’15 Temmuz şehitleri’’ diye başlayıp şehitlerimiz arasında yapmış olduğu ayrımcı tutumunu kabul etmiyor, bu tutumun tekerrür etmemesi için yetkili mercileri göreve davet ediyorum.” dedi

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.