"DOSYA SAHTE MİYDİ?" | Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

”DOSYA SAHTE MİYDİ?”

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Baski Bandırma Şube Müdürü İbrahim Arkış Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza’nın ‘’ÇUKUR’’ açıklamalarına yanıt verdi.
Arkış açıklamasında Bandırma’da 2016 ve 2017 yıllarında toplam 7760 m2 parke taş ve 4549 m2 asfalt yama işleri yaptığını belirtti. Yaklaşık 290 bin TL imalata karşılık gelen bu açıklama aynı yıllar içerisinde Baştaş firmasına ‘’ÇUKUR’’ kapatması için ihale edilen ve KDV dahil 21 Trilyona tekabül eden rakamları izah etmekten çok ama çok uzak.
Yapılan açıklamada Mirza’nın Baski çukurları ile ilgili Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur’a verdiğini söylediği dosyanın ‘’HİLE’’ li olduğu ve ‘’SAHTE’’ ifadeler içerdiği için gerçeği yansıtmadığı kaydedildi…!
Baski Bandırma Şube Müdürlüğünden yapılan ‘’Çukur’’ açıklaması şöyle…!
BASKİ Olarak ilçemiz de su ve kanal arızalarının, Tamir, bakım ve onarımlara yönelik olarak kazılar yapmaktayız. Bu kazı ve tamiratlardan belli bir süre sonra üst yapı tamirleri de BASKİ tarafından yaptırılmaktadır. Bu kapsamda BASKİ Genel Müdürlüğü olarak Üst yapı tamirlerine yönelik Bir ihale yapılmış ve yüklenici marifeti ile bu üst yapı tamiratları yapılmaktadır. Baski olarak biz yükleniciye kazılarımız sonrası yapılacak yerlerin listesini veririz Yüklenici bu yerleri yapar koordinatlı olarak ataşmanını hazırlar ve sonrasında yapılan yerler teknik ekiplerimizce kontrol edilir.
Bu son günlerde yine Bandırma Belediye Başkanımız sanki BASKİ hiç üst yapı tamirlerini yapmıyor imiş ve BASKİ Olarak bizim yapmamız gereken üst yapı tamirlerini Bandırma Belediyesi yapıyormuş gibi beyanatlar basında çıkmaktadır öncelikle söylemek gerekir ki BASKİ den kaynaklanan üst yapı tamirlerini Baski olarak biz yapmaktayız.
ANCAK; BASKİ Dışında Bandırma ilçesinde alt yapı kazısı yapan birçok firma kurum kuruluş vardır bu safhada en çok kazı yapanlar AKSA DOĞALGAZ, UEDAŞ, TELEKOM, SÜPER ONLİNE vb. kuruluşlardır. İşte bu kurum ve kuruluşların yaptıkları kazı sonrası üst yapı tamirlerini BANDIRMA BELEDİYESİ nin, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ALT YAPI KOORDİNASYON MERKEZİ (AYKOME) ile yaptığı protokol gereği BANDIRMA BELEDİYESİ yapmak zorundadır.
İşte Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Edip UĞUR beyin söyledikleri de bu kapsamda olup Bandırmada sadece Baski kazısı yok Birçok diğer alt yapı kurumları da kazı yapıyor bu kazıların tamiratlarını da yapmak Bandırma Belediyesinin görevidir çukurların %75 i Bandırma belediyesine aittir. Bandırma Belediyesi bu çukurları kapatsın ben parasını Bandırma belediyesine ödüyorum demiştir.
Bandırma Belediye Başkanımız Sayın Dursun MİRZA Büyükşehir Belediye Başkanımıza Baski kazıları ile alakalı (300 adet çukurdan bahsedilmekte) bir dosya vermiştir. Bu dosyayı incelediğimizde çoğu adresin yanlış olduğu çoğu kazıları birkaç değişik açıdan çekerek bir kazıyı sanki 4,5 ayrı kazı gibi gösterildiği bazı doğalgaz ve Telekom kazılarının da BASKİ kazısı gibi gösterildiği ve bazı kazılarında 1,5 -2 ay öncesine ait olduğu tespit edilmiş ve bu sayı yaklaşık 140 düştüğü görülmüştür
Oysa aynı tarihte AYKOME’ DEN alıp ta Bandırma Belediyesince tamiratının yapılması gereken kazı sayısı 282 Adet DOĞALGAZ – 81 Adet Elektrik –ve 8 Adet Telekom kazısı olmak üzere 371 adettir.
BASKİ OLARAK BUGÜNE KADAR
2016 yılında 6750 m2 PARKE ve 4009 m2 Asfalt Tamiri; 2017 Yılında ise 1010m2 PARKE ve 540 M2 ASFALT Tamiri yapmış, üst yapı tamirlerinin yapılması işi devam etmektedir.

Haber: İlkhaber

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.