DÖNMEZ: ÇİFTÇİNİN REFAHI ÜLKENİN REFAHIDIR | Bandırmanın Sesi
REKLAM
foto-deniz1

DÖNMEZ: ÇİFTÇİNİN REFAHI ÜLKENİN REFAHIDIR

Paylaş
 

Bandırma Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez, tarım sektörünün en önemli sorununu üretim planlaması olduğunu söyledi. Üreticimizin emeğinin karşılığını alması için üretim planlaması yapılmasının şart olduğunun altını çizen Dönmez, “Tarım sektörü olarak üretici örgütlerinin güçlendirilmesini, üretim planlamasının yapılmasını istiyoruz” dedi.

-Çiftçinin refahı ülkenin refahıdır
Üretim planlamasının yapılmasıyla birlikte sektörün yeterli ve istikrarlı gelir kaynaklarına ulaşabileceğinin altını çizen Dönmez “Ürünümüz tarlada kalmasın, tüketicimizin ihtiyacı karşılansın. Aracı değil, üreten kazansın. Tohum eken eller kazansın. Fide, fidan diken eller kazansın. Hayvancılık yapan, arıcılık yapan, balıkçılık yapan üreticimiz kazansın. Unutulmasın ki çiftçinin refahı, ülkenin refahıdır” ifadesini kullandı.

-Destekler arttırılmalıdır
Dönmez devamında şunları söyledi “Üreticilerimiz yeterli gelirleri elde etmeleri halinde topraktan kopmayacak, şehirlere göç etmeyeceklerdir. Çiftçimiz, toprağını, tarlasını, tapanını, bağını, bahçesini, köyünü bırakmak istemiyor. Çiftçimiz, doğduğu yerde doymak istiyor. Bunun için tarım sektörüne gereken önem verilmelidir. Tarımdaki gelir seviyesi mutlaka ülke ortalamasına çıkarılmalıdır. Eli öpülesi bu çiftçiye daha fazla destek verilmelidir”

Bir önceki yazımız olan Balıkesir Yılda 500 Bin Adet Ceviz Fidanı İhraç Ediyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.