DOLANDIRICILIK SON ANDA ENGELLENDİ - Bandırmanın Sesi
İndirimli Tatil
foto-deniz1

DOLANDIRICILIK SON ANDA ENGELLENDİ

Paylaş
 
google haberlerde takip et

Bandırma’da kendilerini MİT görevlisi olarak tanıtan şüpheliler tarafından dolandırılmak istenen 74 yaşındaki kişi, 15 bin lirasını PTT çalışanının dikkati sayesinde kurtardı.
Alınan bilgiye göre, telefonla irtibat kurdukları Yusuf Cesur’a (74), kendilerini MİT görevlisi olarak tanıtıp, “kimlik bilgileriniz terör örgütlerince ele geçirilmiş, banka hesaplarınıza girilmiş” diyerek, olaya müdahale etmek için verdikleri hesaba 15 bin lira yatırmasını istedi. İçinde 15 bin lira para bulunan çantasıyla Bandırma PTT Şubesi’ne gelen Cesur’un hareketlerinden şüphelenen gişede görevli Ahmet Kaya, durumu şefiyle güvenlik görevlilerine bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen polis ekipleri, Cesur’a dolandırılmaya çalışıldığını söyleyip, işlem yapmasını önledi. Dolandırılmaktan kurtulan Cesur, PTT çalışanlarına teşekkür etti. Polis ekipleri Özcan’ın ifadesi doğrultusunda soruşturma başlattı.
PTT çalışanı Ahmet Kaya ise müşterisinin elinde bir torba dolusu para ile şubeye geldiğini belirterek, “Elinde telefon devamlı konuşuyordu. Posta çeki hesabına para yatırmak istedi. Paraları aldım yastık altından çıktıkları belliydi, buruş buruştu. Hatta para makinesinde sayamadım. Bu durumdan şüphelendim. Sorularıma cevap vermedi. Müdürümüz ile olayı polise bildirdik” dedi.

Bir önceki yazımız olan CEVİZ FİDANI SATICILARININ HEDEFLERİ BÜYÜK başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
gulez

Güncel Bandırma Haberleri

Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.