foto-deniz1
asili-ceviz-fidani

DOĞAL FELAKETİN İZLERİ SİLİNİYOR

bandırma2
Paylaş
 

Bandırma Belediyesi yaklaşık 5 gündür kentimizi esir alan soğuk hava ve kar yağışı karşısında, kar küreme, tuzlama, çöp toplama, kırılan ve zarar gören ağaçların toplanma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Temizlik işlerine bağlı ekipler açılan sokaklarda bulunan çöp konteynerlerinde biriken çöpleri topluyor. Fen işleri müdürlüğü ekipleri, bir yandan kar küreme ve tuzlama çalışmalarına devam ederken, diğer yandan şehir içerisinde biriken ve ulaşımı aksatan kar yığınlarını şehrin dışına taşıyor. Park ve Bahçeler müdürlüğü ekipleri de cadde ve sokak aralarında devrilen, kırılan ve zarar gören ağaçların yığınlarını kaldırmaya devam ediyor.

Kar ve buzlanmaya karşı top yekün bir çalışmanın yürütüldüğünü ifade eden Belediye Başkanı Dursun Mirza: “Bandırmamızın yaşadığı doğal felaketin kentimize yaşattığı olumsuzlukları yok etmek için gece gündüz durmadan çalışıyoruz.  Dün geceden beri bir taraftan tuzlama çalışması yapıyor, diğer taraftan da mahalle aralarında biriken çöpleri topluyoruz. Yoğun kar yağışı kentimizde bulunan ağaçlara da zarar verdi. Kırılan ağaçları ve dalların tehlikeli oluşturmaması için uygun olan şekilde kesilerek kaldırıyoruz. Günaydın, Haydarçavuş, İhsaniye, Aksakal mahallelerimizdeki kırılan ağaçlar toplandı. Diğer mahallelerimizdeki ağaçlar da gündüz ve gece olmak üzere toplanmaya devam edecek. Kar felaketinin kentimize yansıttığı olumsuzlukları bir an önce yok etmek ve hayatın normale dönmesi için çalışıyoruz. Büyük bir afet yaşadık. Allah benzer bir afetin bir daha yaşatmasın” dedi.

Bandırma

bandırma1

Bir önceki yazımız olan Bandırma Yılbaşı Programları 2018 başlıklı makalemizde Bandırma yeni yıl programları, Bandırma Yılbaşı Programları ve bandırma yılbaşında sahne alacak sanatçılar hakkında bilgiler verilmektedir.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
Bizi Facebook’tan Takip Edin!
1agrigento-otel-erdekozen hyundai doga-koleji-bandirma nehir-kaya esen-tip yemtar
perema2014 soylu
berkan-kuyumculuk bandirma-com-tr gumuskonak
birge cilev eken-hotel dOnce ortem iskenderci
logo-web
Teknik Destek ve Reklam Yönetimi Kutlu Creative tarafından sağlanmaktadır.